Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

Kassák Lajos: Egy ember élete I-III. köt. Halhatatlan Könyvek. Bp.,é.n.,Dante. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
21488.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

21489.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Rákosi Viktor (Sipulusz): Barnabás rabsága és egyéb elbeszélések. Bp., 1896, Athenaeum, 1 sztl. lev.+ 302+(2) p. Dekoratív, aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötésben (Grill Károly-kötés), kissé fakó gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
21490.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Wordsworth és Coleridge versei. Vál.: Szenczi Miklós. Lyra Mundi. Bp.,1982., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21491.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Verne Gyula: Város a levegőben. Ford.: Zigány Árpád. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 192 p. Átkötött egészvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal.
21492.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

21493.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Wallace, Edgar: A bandita. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Bp., [1928], Dick Manó (Pallas-ny.), 180+(4) p. Első magyar kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
21494.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Balassa József: Mátyás király, az igazságos élettörténete. A magyar nép számára írta: - - . Bp.-Szeged, 1902, Gönczi József, 2 sztl. lev.+ 112+(12) p. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, néhány lapon ceruzás firkákkal. (Ritka!)
21495.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Arthur Rimbaud versei. Szerk.: Somlyó György. Lyra Mundi. Bp.,1981., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21496.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái. I-II. köt. [Egy kötetben]. Szerk.: Toldy Ferenc. Pest, 1859, Heckenast Gusztáv, 1 (rézmetszetű címkép) t.+ 200 p.; 218 p. Ötödik kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, viseltes borítóval, foltos lapokkal.
21497.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Gárdonyi Géza: Isten rabjai. Ifjúság számára átdolgozott kiadás. Bp.,1943.,Dante,(Krakauer és Várnai-ny.), 274+2 p. 4. kiadás. A borító és az illusztrációk Biczó András munkái. Egészoldalas színes, és szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerinccel, illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
21498.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Drescher Pál: Régi magyar gyermekkönyvek. 1538-1875. Bp.,1934, Magyar Bibliophil Társaság, (Gyoma, Kner-ny.), 133 p.+XIV t. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól és a fűzés laza, szétesik, részben felvágatlan lapokkal, foltos borítóval és lapokkal, rossz állapotban. Számozott (172./400) példány.
21499.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft