Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

[Bleuer Sámuel] Sallustius: Az uj Anonymus. A legdicsőségesebb Béla király névtelen jegyzőjének hiteles krónikája a magyarok első országgyüléséről, mely 906-ban Pusztaszeren tartatott. Felfedezte: - - . Számos rajzzal és egy sallangos buzogánynyal illusztrálta: Mühlbeck Károly. A ,,Borsszem Jankó" Könyvtára 2. sz. Bp., [1907], Borsszem Jankó Lapkiadó R.T. (Révai és Salamon-ny.), 62+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzővel.
21367.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Fekete István: Csi. Történet állatokról és emberekről. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1940, Singer és Wolfner, 244 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, az elülső szennylapon ajándékozási bejegyzéssel.
21368.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

21369.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Szőcs Géza: A vendégszerető avagy Szindbád Marienbadban. A szerző által DEDIKÁLT példány! Benne a szerző 2 angol nyelvű versével. Kolozsvár, 1992., Gloria, 281 p. Kiadói papírkötés, kopott borítóval. + Szőcs Géza: Párbaj. Avagy a huszonharmadik hóhullás. Kolozsvár - Napoca, 1979, Dacia, 74 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 950 példányban.
21370.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

21371.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Mihályi Mihály (bögözi): Az emberenek kicsinysége és nagysága, egy halotti tanításba foglalva, melyet Gazda Józsefnek utolsó tiszteletére írt és elmondott Kolozsvárt 1808. ápr. 11. Kolozsvár. (Szilágyi Ferencz beszédével együtt). 92p. Fűzve, borító nélkül.
21372.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

William Shakespeare: Shakespeare összes drámái I-IV. kötet. Bp.,1972, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
21373.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

21374.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Közigazgatási évkönyv és előjegyzési szaknaptár 1925. 19. évfolyam. Közigazgatási és közgazdasági útmutató. Hivatalos adatok alapján összeállított közigazgatási címtár és helységnévtár. Tájékoztató Magyarország községeiről és városairól. Szerk.: Dr. Ignácz István. Bp., é.n., Községi Nyomda, sérült félvászon kötés, sérült könyvtest.
21375.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Giczy József: Adomák és anekdoták. - - gyűjtése. Bp., [1941], Singer és Wolfner, 160 p. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve, jó állapotban.
21376.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21377.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21378.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft