Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

Toldy Ferenc: A magyar költészet kézikönyve a mohácsi vésztől a legújabb időig. I. kötet. Pest, 1855, Heckenast. Újrakötött egészvászon kötés, kopottas állapotban.
21379.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Déry Tibor:  Országúton. Regény. (Budapest), [1932]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 216 p. Egyetlen kiadás. Déry Tibor korai regénye a társadalom peremén élő alakok kényszerű vándoréletéről. Tezla 784. Fűzve, enyhén sérült gerincű, javított kiadói borítóban.
21380.

Déry Tibor: Országúton. Regény.
(Budapest), [1932]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 216 p. Egyetlen kiadás.
Déry Tibor korai regénye a társadalom peremén élő alakok kényszerű vándoréletéről.
Tezla 784.
Fűzve, enyhén sérült gerincű, javított kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Gulácsy Irén: Átal a Tiszán. Elbeszélések. (Kós Károly négy színes metszetével.) Cluj-Kolozsvár, 1928. Erdélyi Szépmíves Céh (Lapkiadó Rt. ny.) 147 + [5] p + 4 t. Kós Károly színes metszetei Kiadói enyhén sérült papírborítóval lapok szélén folttal.
21381.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21382.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21383.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Kolozsvári Grandpierre Emil:  Árnyak az alagútban. (Dedikált.) Budapest, (1981). Magvető Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 232 + [8] p. Első kiadás. Dedikált: "Beliczky Ágnesnek a könyvhét emlékére Kolozsvári Grandpierre Emil. 981 június". Kolozsvári Grandpierre Emil önéletrajzi regénysorozatának újabb része az 1950-es évek nyomasztó légkörét némi iróniával jeleníti meg. Feliratozott kiadói vászonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21384.

Kolozsvári Grandpierre Emil: Árnyak az alagútban. (Dedikált.)
Budapest, (1981). Magvető Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 232 + [8] p. Első kiadás.
Dedikált: "Beliczky Ágnesnek a könyvhét emlékére Kolozsvári Grandpierre Emil. 981 június". Kolozsvári Grandpierre Emil önéletrajzi regénysorozatának újabb része az 1950-es évek nyomasztó légkörét némi iróniával jeleníti meg.
Feliratozott kiadói vászonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21385.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Dóczi György: Csöppség. (Daggdroppssaga). A szerző rajzaival. (Békéscsaba), 1940, Tevan, 40+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval, kisebb ázásnyommal, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
21386.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Mészöly Gedeon: Bécsi codex. Első füzet. Bp., 1916, MTA, sérült papírkötés, felvágatlan.
21387.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Modern Magyar Könyvtár sorozat 4 kötete (Hevesi József munkái): Hevesi József: Eros diadala. / Lotosz. / A mami.; Piros narancsok. / Buddha világából.; Hazai rög.; Szerelmes klasszikusok. Bp., é.n. (cca 1910), Singer és Wolfner. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, változó állapotban, kissé viseltes, kopottas, foltos borítókkal.
21388.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Kassák Lajos 2 első kiadású műve. Kassák Lajos: A telep. Új Magyar Regény. Bp.,(1933), Pantheon. Első kiadás, 248 p, egészvászon kötés + Kassák Lajos: Egy lélek keresi magát. Regény. Bp., 1948, Új Idők (Singer és Wolfner.) Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói szakadt, kopott illusztrált papír védőborítóban.
21389.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Sziklay János: A testvérek. Regény. Udvary Géza rajzaival. Bp., 1899, Pesti Könyvnyomda-Rt., 4+211+1 p. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a borítón kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
21390.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft