Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

Hollós Korvin Lajos: Egy királytigris naplója. DEDIKÁLT! Bp., 1949, Athenaeum, 75 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés.
21427.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Jókai Mór: A kiskirályok. Bp., 1972, Magyar Helikon. Kiadói egészbőrkötés, 591p.. Számozott (2984/3250) példány.
21428.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Dr. Braun Soma: A népmese. Bp., Genius. Kiadói papírkötés, sérült lapok.
21429.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Csite Károly: Atyafiak takarékban. Rajzok és elbeszélések. Gyoma, 1911, Kner Izidor, 117+3 p. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, a borítón címkével, a címlapon bélyegzésekkel.
21430.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

2 darab iskolai tankönyv. Dr. Váczy János: A magyar irodalom történetete 1902. Dr. Bilinszky Lajos: Módszeres magyar nyelvtan. Félvászon kötés.
21431.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

3 db Nemzeti Könyvtár kötet: Sárosy Gyula: Arany trombitája, Kazinczy Ferenc költeményei, Sárosy Gyula vegyes költeményei. Korabeli félvászon kötésben.
21432.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Móricz Pál: Magyar sirató. Feljegyzések, történetek a régi magyar életből. Tahitótfalu, [1925]. Szerző -Sylvester Nyomdai Műintézet, Tahitótfalu. 270 + [2] p. Első kiadás. A hajdúsági születésű Móricz Pál (1870-1936) regionális anekdotái debreceni, hódmezővásárhelyi, szegedi, váci és tokaji - azaz jobbára alföldi illetőségű - nevezetes és kevésbé nevezetes szereplőkről. A tartalomból: A Józsa Gyuri kastélya - A Török Császár boltja - A rejtelmes Hódmezővásárhely város - A csodálatos Szilágyi Sámuel református püspök -Arany János komája - A debreceni kollégium egy nagy botos diákja -Az Esterházy Pál herceg csődje - Pesti és vidéki görögök - A magyar ember tajtékpipája - József főherceg és a hortobágyi pásztorok - Utazás a tokaji Kopasz-hegy körül - A kövesdi híres szűcsök pusztulása -A Tisza István cigányai - A csöngölei vadásztanya - A kisváci gazdák -A Horthy urak - Dőry Etelka, a konzervgyáros nagyasszony. Kiadói papírkötésben. foltos borítóval és lapokkal.
21433.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Szász Zoltán: Séták a függőkertben. Bp., 1914, Franklin, szecessziós stílusú félvászon kötés.
21434.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Finta Sándor: Robinson szigetén. Versek. DEDIKÁLT! Szombathely, 1925., Nemzedékek, 96 p. Kiadói papírkötés, foltos, kopott borítóval, kissé szakadozott borítószélekkel.
21435.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Harsányi Zsolt: Komédiások - Írta: Harsányi Zsolt. Rajzolták: Major Henrik és Kürthy György. É.n, Tevan Adolf Könyvkereskedésének kiadása, kopott.
21436.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Henry Ford: A nemzetközi zsidó. Ford.: Kiss P. Zoltán. Bp., 1998., 200 p. Kiadói papírkötés.
21437.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Ady Endre összes versei. Bp., é.n., Athenaeum, félbőr kötés, színezett lapélekkel.
21438.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft