Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

Mátyási József: '-- verseinek folytatása. Második darab.    Vátzon, 1798. Maramarosi Gottlieb Antal ny. 386+(2)p.Az első darab 1794-ben jelent meg. A szerző a magyar irodalmi népiesség egyik első képviselője, gróf galántai Fekete János titkára volt.Modern műbőr kötésben, címlap és az utolsó két lap hiányzik.
21548.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó Vállalatának nagyrészt irodalommal kapcsolatos könyvsorozata, 14 kötet: Euripides drámái I-II. köt.; Lichtenberger Henrik: Wagner Richard. / Haraszti Emil: Wagner Richárd és Magyarország.; Pulszky Ferencz kisebb dolgozatai.; Raleigh Walter: Shakespeare.; Vértesy Jenő: A magyar romantikus dráma (1837-1850.); Gyulai Pál: Bírálatok 1861-1903.; Gyulai Pál: Kritikai dolgozatok 1854-1861.; De Vogüé E. M.: Az orosz regény I-II. köt.; Koeppel Emil: Byron. / Morvay Győző: Byron Magyarországon.; Szücsi József: Bajza József.; Haraszti Gyula: Corneille és kora.; Berzeviczy Albert: A tájképfestés a XVII. században. (Címlaphiánnyal.) Bp., 1906 - 1916, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kissé foltos, kissé kopott borítókkal, egy kötetben címlaphiánnyal, néhol az elülső szennylap kijár, kissé sérült.
21549.

A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó Vállalatának nagyrészt irodalommal kapcsolatos könyvsorozata, 14 kötet:
Euripides drámái I-II. köt.; Lichtenberger Henrik: Wagner Richard. / Haraszti Emil: Wagner Richárd és Magyarország.; Pulszky Ferencz kisebb dolgozatai.; Raleigh Walter: Shakespeare.; Vértesy Jenő: A magyar romantikus dráma (1837-1850.); Gyulai Pál: Bírálatok 1861-1903.; Gyulai Pál: Kritikai dolgozatok 1854-1861.; De Vogüé E. M.: Az orosz regény I-II. köt.; Koeppel Emil: Byron. / Morvay Győző: Byron Magyarországon.; Szücsi József: Bajza József.; Haraszti Gyula: Corneille és kora.; Berzeviczy Albert: A tájképfestés a XVII. században. (Címlaphiánnyal.)
Bp., 1906 - 1916, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kissé foltos, kissé kopott borítókkal, egy kötetben címlaphiánnyal, néhol az elülső szennylap kijár, kissé sérült.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Bálint Sándor 2 műve:  Ünnepi kalendárium I-II. köt. A Mária-ünnepek és jelesebb napok hazai és közép-európai hagyományvilágából. I. köt.: december 1. - június 30. II. köt.: július 1- november 30. Bp., 1977, Szent István-Társulat, 527+1 p.; 561+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötésekben, kissé kopott kiadói papír védőborítókban.  Karácsony, húsvét, pünkösd. A nagyünnepek hazai és közép-európai hagyományvilágából. Bp., 1976, Szent István-Társulat, 403+1 p. 2. kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
21550.

Bálint Sándor 2 műve:

Ünnepi kalendárium I-II. köt. A Mária-ünnepek és jelesebb napok hazai és közép-európai hagyományvilágából. I. köt.: december 1. - június 30. II. köt.: július 1- november 30. Bp., 1977, Szent István-Társulat, 527+1 p.; 561+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötésekben, kissé kopott kiadói papír védőborítókban.

Karácsony, húsvét, pünkösd. A nagyünnepek hazai és közép-európai hagyományvilágából. Bp., 1976, Szent István-Társulat, 403+1 p. 2. kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

21551.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

21552.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

21553.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Anton Pavlovics Csehov művei: I.-IV. kötetek. Teljes. Bp., 1960., Európa. Kötetenként 1-1 rézmetszetű Csehov portréval, Vertel József, Gerstenbrein Ferenc, Nagy Zoltán, és Füle Mihály munkáival. Kiadói egészbőr-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kisebb foltokkal, néhány szamárfüles lappal, tulajdonosi névbélyegzőkkel. Centenáriumi kiadás, készült az író születésének 100. évfordulójára.
21554.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Feldenkrais, Moshe: A Feldenkrais-módszer. Bp., 2006, Édesvíz Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21556.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Ruiz, Don Miguel: A négy egyezség. A toltékok ősi bölcsessége. Bp., 2001, Édesvíz. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21557.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Marcel Proust: Az eltűnt idő nyomában. I-III. köt.:Swann I-III. köt. Ford.: Gyergyai Albert. Bp., [1938], Grill,(Győr, Győri Hírlap-ny.) 208p., 229p., 200p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés
21558.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

21559.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

21560.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft