Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 324

Szabó Lőrinc: Reggeltől estig. Egy repülőutazás emléke. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp.,1937, Magyar Bibliofilek Szövetsége, (Gyoma Kner Izidor-ny.), 40 sztl. lev.+ 10 (fametszetek) t. ,,Ez a példány Detre Pál a Magyar Bibliofilek Szövetsége választmányi tagja számára készült". [Lukinich Imre (1880-1950) történész.] Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott borítóval és gerinccel.
20845.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

20846.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Márai Sándor: Jób... és a könyve. (Hangjátékok, televíziós színjátékok.) München, (1982). Újváry ,,Griff" Verlag (Druck: HERP). [3]-235 + [5] p. Első kiadás. Mészáros 151. A kötetben Márai Sándor 1960-1981 között keletkezett hangjátékai és televízióképernyőre szánt jelenetei. Az emigrációba kényszerült Márai drámaírói életművének e kötetéről a hazai szaksajtó mélyen hallgatott, első hazai kiadása 2007-ben jelent meg. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20847.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

[Reményik Sándor] Végvári: Segítsetek! Hangok a végekről 1918-1919. Bp., 1919, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája (Hornyánszky-ny.), 63+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a címlapon korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel (Dvorzsák Eliz).
20848.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
22

Gaal Mózes: Csontos Szigfrid és a Nibelungok. A magyar népnek ifjuságnak meséli - -. Hozzákötve: Berni Detre, az amelungok hőse. A magyar népnek és ifjuságnak elmeséli - -. Bp., 1905, Franklin,128+127 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
20849.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Paul Nagy: La vie qui m'a vécu: journal in-time. Paris, 2007. L'Harmattan. Kiadói papírkötésben, apró sérüléssel. DEDIKÁLT!
20850.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

John Milton: Kisebb költemények Fordította Tóth Árpád. Gyoma, 1921. Kner Izidor Kozma Lajos által tervezett könyvdíszekkel és borítóval, kiadói félvászon kötésben, 32p. Szép állapotban.
20851.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Mezei Mária: Vallomástöredékek. Bp., 1983., Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé sérült. DEDIKÁLT
20852.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20853.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Arany János:  Toldi. Trilógia. (Illusztrálta Zórád Ernő.)  (Budapest), 1961. Magyar Helikon (Kossuth Nyomda). 507 + [5] p.  Kolofon: ,,Jelen kiadvány az Akadémiai Kiadó Arany János Összes Művei II. és V. kötetének felhasználásával készült. [...] A kötésterv és tipográfia Gergely Tibor munkája. Műszaki vezető: Kugler Andor. Készült a Kossuth Nyomdában, Garamond betűkkel, Helikon vízjeles offset papíron 12600 példánban. Ebből 2000 példány félbőr-kötésben, számozva. Ez a könyv a[z] 1976. számú példány".  Az utószó Sőtér István munkája, a szöveget Zórád Ernő grafikusművész egész oldalas és szövegközti illusztrációi kísérik.  Aranyozott kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
20854.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17

20855.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Gróf Széchenyi István döblingi irodalmi hagyatéka. Blick és kisebb döblingi iratok. Szerk. és bevezetéssel ellátta: Tolnai Vilmos. III. köt. Magyarország újabbkori történetének forrásai IX. Bp., 1925, Magyar Történelmi Társulat, 1 t.+ XII+933+(3) p. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, nagyrészt szétvált fűzéssel.
20856.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft