Féja Géza: Lázadó alkonyat. [Irodalmi esszék.] (Dedikált.) Budapest, (1970). Szépirodalmi Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). 1 t. (címkép) + 470 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Fodor Istvánnénak szeretettel: Féja Géza. Vác, 1972. ápr. 29-én". Az 1945-től politikai nézetei miatt évtizedig nem publikáló Féja Géza (1900-1978) író, egykori falukutató irodalmiportré-sorozatában a szokásostól eltérő irodalmi kánont épít, melyben a szokásos szerzők helyett Krúdy Gyula, Móricz Zsigmond, Tersánszky Józsi Jenő, Tamási Áron a meghatározó alkotók, és amelyben a folklór irodalom is helyet kér magának. Prov.: Fodor Istvánné Márta. [Fodor Istvánné Márta tanárnő, a Magyar Írószövetség titkárnője.] Kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
Kner Izidor: Kner Izidor összes aforizmái. Gyoma, 1921, Szerzői, (Kner-ny.), 206+2 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel. Megjelent 50 számozott példányban, névre-szólóan, de ez a példány számozatlan példány.
Darvasi László 2 könyve: A portugálok. Bp., 1992, József Attila Kör - Pesti Szalon. Kiadói papírkötés. + Szerelmem, Dumumba elvtársnő. Magyar novellák. Pécs, 1998, Jelenkor. Kiadói papírkötés, a gerincen ragasztott.
Hegedűs Géza - Kónya Judit: Kecskeének. Azaz két és fél évezred drámatörténete. Az egyik szerző, Hegedüs Géza (1912-1999) író, költő, műfordító által DEDIKÁLT példány. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
Érettségi dióhéjak 7 száma: Magyarország oknyomozó története dióhéjban. A legrégibb időktől a trianoni békéig. Harmadik kiadás.Bp.,1927 ,Aczél Testvérek,(Uránia-ny.); Chemia dióhéjban. I. rész. Szervetlen chemia. 1-2. füzet. Veszprém,1922.,Krausz Ármin.; Fizika dióhéjban. 1-2. füzet. Bp., 1926-én., Uránia - Aczél-Testvérek.; Fizika dióhéjban. II. rész. 1. füzet. Veszprém, én., Krausz Ármin Fia.; Fizika dióhéjban. 4. füzet. (II. r ész. II. füzet.) 2. kiadás. Bp., ,Uránia (Aczél Testvérek.); Kiadói papírkötések, változó állapotban.