Velics, Anton, von,: Ueber Ursprung und Urbedeutung der Wörter. Bp., 1904. Szerzői. 80p. Fűzve, borító nélkül. Lászlófalvi Velics Antal orvos, földbirtokos, amatőr orientalista, nyelvész (1855-1915) DEDIKÁLT példány
Dante Alighieri: Az új élet. La vita nuova. Kétnyelvű remekművek I. Jékely Zoltán fordítása. A bevezetés Fülep Lajos műve. Bp., é.n., Franklin. 145+3 p. Magyar és olasz nyelven. Kiadói egészbőr kötés, kissé kopott borítóval. A borító belső oldalán "A rombadőlt és újjászületett Franklin Társulat Kiadványa 131. sz." címkével.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. V. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - - . Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. (cca 1900), Singer és Wolfner, 375 p. Átkötött egészvászon-kötésben, régi intézményi bélyegzővel, helyenként kissé foltos.
Just Béla: Az eszelősök. Bp., [1943], Cserépfalvi, 255 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes, kissé sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal. A címlapon Meixner Emil (1892-1976) földbirtokos, gazdálkodó, országgyűlési képviselő névbejegyzésével.
Kennsbert Károly: Misztika mint világnézet. A misztikus életművészet elmélete és gyakorlata. Bp, 1941, Kókai Lajos. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, szétvált kötéssel, de a könyv maga hiánytalan, ajándékozási sorokkal.
Sir Gawain és a zöld lovag zord históriája régi angol versben a brit előidőkből. Ford. és az utószót írta: Vajda Miklós. Reich Károly grafikusművész egészoldalas illusztrációival. Bp., 1960., Magyar Helikon. Kiadói selyemkötés, műanyag védőborítóval.