Békés István: Petőfi nyomában. Bp., 1959, Gondolat Kiadó. 528 p. Számos képpel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kissé foltos borítóval, laza kötéssel, címlapon apró javított szakadással, néhány lapon ceruzás jelülésekkel és jegyzetekkel, néhány kevés lapon lapszéli folttal.
3 db könyv: Sigmund Freud-Dr. Almásy Endre et alii: Lélekelemzési tanulmányok. Dolgozatok a pszichoanalízis főbb kérdéseiből. Bp., 1993, Párbeszéd-T-Twins. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás. + Siegmund Freud: Mózes és az egyistenhit. Ford.: F. Ozorai Gizella. Bp., 1946, Bibliotheca. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel. + Rycroft, Charles: A pszichoanalízis kritikai szótára. 1994, Párbeszéd Könyvek. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Fábián Gyula: Gábor diák. (Zrínyi Miklós török diákja.) Történelmi regény. Fábiánné Biczó Ilona rajzaival. Bp., [1930], Dante, 160 p. Egészoldalas illusztrációkkal. A borító Biczó András munkája. Átkötött illusztrált félvászon-kötés, javított kötéssel, kopott borítóval.
Kőrösi Csoma Sándor: Buddha élete és tanításai. Ford., az előszót írta és jegyzetekkel ellátta: Bodor András. Bukarest, 1972, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel. + A Bhagavad-Gita. Úgy, ahogy van. Teljes, bővített kiadás. A szanszkrit eredetivel, annak latin betűs átírásával, a szavak magyar megfelelőivel, fordítással és részletes magyarázattal. H.n., 2016, The Bhaktivedanta Book Trust. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Pearl S. Buck 2 könyve: A széthulló család. Ford.: Dr. Balogh Barna. Az édes anyaföld trilógiája III. köt. Bp., [1942], Palladis Rt. A borító Kner Albert munkája. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.+ Omlik a nagy fal. Kínai elbeszélések. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Bp., [1943], Palladis Rt. A borító Róna Emy munkája. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Carl von Rotteck-Carl Welcker: Staats-Lexikon oder Staatswissenschaften in Verbindung mit vielen der angesehensten Publicisten Deutschlands. Siebenter Band. Ultona, Hammerich. Félbőr kötés, jó állapotban, Gróf Zichy Ödön pecsétjével.