Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 324

Szalay Károly: Halogatom a halálomat. Bp., 2022. Orpheusz kiadó. Kiadó kartonált papírkötésben. 357p. DEDIKÁLT
20941.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Békés István: Petőfi nyomában. Bp., 1959, Gondolat Kiadó. 528 p. Számos képpel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kissé foltos borítóval, laza kötéssel, címlapon apró javított szakadással, néhány lapon ceruzás jelülésekkel és jegyzetekkel, néhány kevés lapon lapszéli folttal.
20942.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Nagy Imre: Indiánok. Az észak-amerikai Nagy Síkság harcosai. Bp., é.n. Múzsák Közművelődési Kiadó. Ábrákkal és rajzokkal gazdagon illusztrálva. Enyhén sérült kiadói papírkötés.
20943.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

3 db könyv:  Sigmund Freud-Dr. Almásy Endre et alii: Lélekelemzési tanulmányok. Dolgozatok a pszichoanalízis főbb kérdéseiből. Bp., 1993, Párbeszéd-T-Twins. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás. +  Siegmund Freud: Mózes és az egyistenhit. Ford.: F. Ozorai Gizella. Bp., 1946, Bibliotheca. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel. +  Rycroft, Charles: A pszichoanalízis kritikai szótára. 1994, Párbeszéd Könyvek. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20944.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Fábián Gyula: Gábor diák. (Zrínyi Miklós török diákja.) Történelmi regény. Fábiánné Biczó Ilona rajzaival. Bp., [1930], Dante, 160 p. Egészoldalas illusztrációkkal. A borító Biczó András munkája. Átkötött illusztrált félvászon-kötés, javított kötéssel, kopott borítóval.
20945.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Reviczky Gyula összegyűjtött művei. Bp., 1944., Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
20946.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Kőrösi Csoma Sándor: Buddha élete és tanításai. Ford., az előszót írta és jegyzetekkel ellátta: Bodor András. Bukarest, 1972, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel. + A Bhagavad-Gita. Úgy, ahogy van. Teljes, bővített kiadás. A szanszkrit eredetivel, annak latin betűs átírásával, a szavak magyar megfelelőivel, fordítással és részletes magyarázattal. H.n., 2016, The Bhaktivedanta Book Trust. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20947.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

G. K. Chesterton: Brown atya hitetlensége. + Brown atya botránya. Ford.: Péter Ágnes. Bp., 2007-2008, Új Ember. Kiadói papírkötés.
20948.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

20949.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Carl von Rotteck-Carl Welcker: Staats-Lexikon oder Staatswissenschaften in Verbindung mit vielen der angesehensten Publicisten Deutschlands. Siebenter Band. Ultona, Hammerich. Félbőr kötés, jó állapotban, Gróf Zichy Ödön pecsétjével.
20950.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Trencsényi-Waldapfel Imre: Görög-római mythologia. A klasszikus ókor istenei és hősmondái. Képmellékletekkel és szövegrajzokkal. Bp., 1936, Győző Andor. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészvászon kötés.
20951.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

3 db könyv: William Shakespeare szonettjei. Ford.: Szabó Lőrinc. Würtz Ádám rézkarcaival. Bp., 1964, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban. + Énekek éneke. A világirodalom szerelmes verseiből. Bp., 1966, Magyar Helikon. Kiadói félműbőr-kötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban. + Kosztolányi Dezső: Zsivajgó természet. Réber László rajzaival. Bp., 1988, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20952.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft