Vámos Miklós: Apák könyve. [Regény.] (Aláírt.) [Budapest, 2008]. Ab Ovo Könyvkiadó (Kaloprint Kft., Kalocsa). 447 + [9] p. Az első előzéken a szerző saját kezű aláírása: ,,Vámos Miklós. 2008. nov. 3". A regény első kiadása 2000-ben jelent meg, példányunk a huszonharmadik változatlan utánnyomásból való. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Babits Mihály: Sziget és tenger. Versek. Budapest, [1925]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 100 p. Első kiadás. Babits Mihály verseskötete személyes hangú előszóval indul, a versközlések közül az első pedig rögtön a legismertebbek közül való, ,,Rég elzengtek Sappho napjai..." címmel. A kötet jó néhány szövege az 1945 utáni kiadásokban csak megcsonkítva jelenhetett meg (Dal az esztergomi bazilikáról, Hazám!), egy szöveg pedig rendre kimaradt a Babits-közlésekből (Csonka Magyarország), jóllehet a szövegek maguk lényegesen komplexebbek az irredenta ideológia egyszerű felmondásánál. Botka 285. Fűzve, enyhén foltos, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Ludas Matyi kalendáriuma az 1947-es jaj de közönséges évre. (Budapest), 1947. (Szikra Irodalmi, Lapkiadó Vállalat és Nyomdai Rt.) 64 p. A Magyar Kommunista Párt ideológiai öklének, az 1945-ben indult Ludas Matyi vicclap évkönyve. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti karikatúrákkal díszítve. A kalendáriumi részben a római katolikus ünnepeket is feltüntető évkönyv még csak kezd belekóstolgatni a Kisgazdapártba, a karikatúrák és a politikai viccek célpontja egyaránt a még Nagy Ferenc vezette párt. Az oldalakon foltosság, a címlap hiányos, illetve egy levél hiányzik, számos oldalon tulajdonosi bejegyzés, illetve gyermekrajz. Példányunk fűzése laza. Fűzve, színes, illusztrált, foltos, sérült kiadói borítóban.
Burjan-Domanig, Irmgard: Sürgető szeretet. Burján Hildegárd élete. (Orbán Viktor miniszterelnök számára készült ajándékozási bejegyzéssel.) (Budapest, 1991). Márton Áron Kiadó [Zeneműnyomda]. 211 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Ajándékozási bejegyzés a címoldalon: ,,Tisztelt Orbán Viktor >>Miniszterelnök
Csatári Bence: Jampecek a Pagodában. A Magyar Rádió könnyűzenei politikája a Kádár-rendszerben. (Bródy János által dedikált, Schuszter Lóránt, Benkő László és a szerző aláírásával.) (Budapest, 2015. Nemzeti Emlékezet Bizottságának Hivatala - Extra Média Nyomda Kft.) 192 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel Bródy János". Aláírásaok: Schuszter Lóránt, Benkő László, Csatári Bence. A Kádár-korszak hírhedten irányított könnyűzenei médiavilágába nyújt betekintést számos szövegközti felvétellel illusztrált kötetünk. Az állampárt szigorú felügyelete mellett működő rádióban politikailag kifogásolható dalszövegek nemigen hangozhattak el, Csatári Bence kismonográfiája egyszerre mutatja be a műsorpolitika rostáján átjutó, és azon fennakadó zenészek életlehetőségeit, illetve a könnyűzenei cenzúra kemény felvételeit. Példányunk különlegessége a címlapon szereplő dedikálások és aláírások sora; köztük a nagyon más közönségnek szóló, és egészen más meggyőződésű Bródy János és Schuszter Lóránt saját kezű írásával; eltérő mértékben, de az Illés együttes egykori szövegírójának, Bródy Jánosnak és a Gesarol, majd a P. Mobil rockegyüttes frontemberének, Schuszter Lórántnak egyaránt szembe kellett néznie a könnyűzenei hatóságok nemtetszésével, illetve haragjával. A harmadik aláírás Benkő Lászlótól, az Omega, majd számos más együttes billentyűsétől származik. A jelentős kutatás alapján készült forrásértékű munkát részletes névmutató zárja. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Turgenyev, Ivan Szergejevics: Kivégzés (Elbeszélés) - Sanson: A párizsi hóhér naplójából. Budapest, [1930]. Népszava-könyvkereskedés (Világosság Rt. ny.) 127 + [1] p. Első magyar kiadás. A Népszava kettős elbeszéléskötete az előszó szerint elsősorban a halálbüntetés eltörlése mellett érvel. Turgenyev elbeszélését a Henri-Charles Sanson XVIII. század végi párizsi hóhér nevéhez kötődő történet követi, melynek valódi szerzője ismeretlen. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Poss.: Blanár László. [dr. Blanár László (1890-1952) Kolozsváron végzett orvos, Gyulán és környékén praktizált, egyes visszaemlékezések a szegények orvosaként, más visszaemlékezések a vörös Blanárként, megint más visszaemlékezések a szovjet hadsereget váró, de bennük és a rendszerben azonnal csalódó, meghasonlott emberként emlékeznek vissza rá.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, a színes, illusztrált első borító bekötve. Jó példány.
Wienerné Bakoss Margit: Milyen legyen a magyar asszony kézimunkája? (Dedikált.) [Budapest?], 1937. Szerző (,,Grafika" Nyomdavállalat [Weber Gusztáv], Újpest). 61 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Őszinte nagyrabecsüléssel: dr. Wienerné". A Tormay Cécile írónő emlékének ajánlott rövid szakmunka a romlatlan népi motívumkincs megóvása mellett érvel, és eltanácsol a nyugati mintára termelt, gyökértelen tömegtermékektől. Fűzve, enyhén sérült, enyhén vízfoltos kiadói borítóban.
Babits Mihály: Elza pilóta vagy a tökéletes társadalom. Regény. (Budapest, 1933). Nyugat-kiadás (Viktória nyomda). 362 + [4] p. Első kiadás. Kolofon: ,,Babits Mihály a regényéből a rendes kiadáson kívül amatőrök és könyvgyűjtők részére bordás antik papíron, egészbőrkötésben 200 számozott példány készült, melyeket az író kézjegyével látott el". Példányunk a rendes kiadásból származik. (Nyugat-könyvek.) Botka 262. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Heltai Gáspár: Egy nemes emberről és az ördögről való história, mellyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár irásiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. (Utószó: Király György.) Gyoma, 1942. Kner Izidor (ny.) 95 + [1] p. A Kozma Lajos négy egész oldalas fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel kísért munka első kiadása 1920-ban jelent meg, az 1942-es újranyomás során 1000 új példány látott napvilágot. Lévai-Haiman 1.555. Fűzve, kékesszürke, merített kiadói borítóban, az első fedőborítón a címfelirat drapp vignettán. Jó példány.
Komáromi János: Az ősdiák. Regény. (Dedikált.) (Budapest), [1930]. Genius kiadás (Kunossy grafikai műintézet rt.) 342 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Az öregebb Ráskay Karcsinak, kedves barátomnak, szeretettel: Komáromi János. Bp. 1929. dec. 11". A korabeli kritika szerint Komáromi János regénye - számos diákregényével ellentétben - a háború előtti, fővárosi egyetemista életnek állít emléket, amely jogászifjúság a főképp francia irodalmi mintákkal ellentétben korántsem él aranyéletet, hanem filléres gondokkal küzd. (Protestáns Szemle, 1930.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Heltai Gáspár: Ponciánus császár históriája. Nemeskürty István Gondozásában és tanumányával az 1633-as lőcsei kiadás alapján. Bp., 1976, Magyar Helikon. Bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés. Számozott, 584. számú példány.