Wass Albert: Jönnek! Bp., 1940, Révai, 108 p. Első kiadás. A borító Toncz Tibor grafikus munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a gerincen kis szakadással, az elülső borítón kis gyűrődéssel, de ezeket leszámítva jó állapotban.
Miklóssy István: A szabadkőművesség önleleplezése. Bp., 1912, Szent István-Társulat, 169+(3) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, részben szétváló fűzéssel, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel. sérült borítóval, az elülső borító hiányzik. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
Mano, Guy Lévis: La Source mobile. (Számozott.) (Paris, 1966). (GLM [ny. n.]) 64 + [4] p. Egyetlen kiadás. A szalonoki születésű francia tipográfus, könyvművész és műfordító Guy Lévis Mano (1904-1980) limitált példányszámban kiadott bibliofil idézet- és aforizmagyűjteménye. Számozott példányunk sorszáma: 724. A kötet két részre tagolódik: Le livre de dits ('Mondások könyve'), illetve Le Livre de proverbs ('Aforizmák könyve') címmel, előbbiben fontosnak tartott íróktól és költőktől találhatók idézetek, utóbbiak nemzetkarakterológiai jellegűek. A kötetet Guy Lévis Mano tervezte. Aranyozott kiadói maroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel, kézzel mártott előzéklapokkal, az eredeti fedőborítók bekötve. Dekoratív, szép példány.
Le spectateur, ou Le Socrate moderne, ou l'on voit un portrait naif des moeurs de ce siecle. Tome second. [II. köt.] Basel, 1737, Jean Brandmuller & Fils, 1 (rézmetszet) t.+ 4 sztl. lev.+ 438+(28) p. Francia nyelven. Korabeli, sérült félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült, kissé hiányos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Pierre Alexis Ponson du Terrail: Rocambole magyarázata. Bp., 1875, Kertész József. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, címlapon régi tulajdonosi bélyegzővel, néhány lap kissé foltos.
Diskay Sándor - Judavics Lázár: Családi utmutató, amely elkíséri a jegyeseket a templomtól a dédunokáig. Szerk.: - - és - -. Bp., é.n. (cca 1920-1930), Családi Utmutató Kiadóhivatala,(Általános Nyomda.) Aranyozott egészvászon-kötés.
Tamási Áron: Jégtörő Mátyás, Rügyek és reménység, Virágveszedelem, Ragyog egy csillag. Bp.,1936-1938 , Révai, 240+1 p., 277+1 p.,254+1 p., 268 p. A táblák illusztrációja Fenyves Sándor grafikus, illusztrátor, festőművész illetve Végh Dezső munkája. Kiadói fatáblás, illusztrált félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, egy gerincen az egyik szalag szakadt.