Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 324

Wass Albert: Jönnek! Bp., 1940, Révai, 108 p. Első kiadás. A borító Toncz Tibor grafikus munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a gerincen kis szakadással, az elülső borítón kis gyűrődéssel, de ezeket leszámítva jó állapotban.
20797.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Mircea Eliade: A samanizmus. Az eksztázis ősi technikái. Ford.: Saly Noémi. Bp., 2005, Osiris. Kiadói papírkötés.
20798.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Miklóssy István: A szabadkőművesség önleleplezése. Bp., 1912, Szent István-Társulat, 169+(3) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, részben szétváló fűzéssel, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel. sérült borítóval, az elülső borító hiányzik. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
20799.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

20800.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Mano, Guy Lévis: La Source mobile. (Számozott.) (Paris, 1966). (GLM [ny. n.]) 64 + [4] p. Egyetlen kiadás. A szalonoki születésű francia tipográfus, könyvművész és műfordító Guy Lévis Mano (1904-1980) limitált példányszámban kiadott bibliofil idézet- és aforizmagyűjteménye. Számozott példányunk sorszáma: 724. A kötet két részre tagolódik: Le livre de dits ('Mondások könyve'), illetve Le Livre de proverbs ('Aforizmák könyve') címmel, előbbiben fontosnak tartott íróktól és költőktől találhatók idézetek, utóbbiak nemzetkarakterológiai jellegűek. A kötetet Guy Lévis Mano tervezte. Aranyozott kiadói maroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel, kézzel mártott előzéklapokkal, az eredeti fedőborítók bekötve. Dekoratív, szép példány.
20801.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Le spectateur, ou Le Socrate moderne, ou l'on voit un portrait naif des moeurs de ce siecle. Tome second. [II. köt.] Basel, 1737, Jean Brandmuller & Fils, 1 (rézmetszet) t.+ 4 sztl. lev.+ 438+(28) p. Francia nyelven. Korabeli, sérült félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült, kissé hiányos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
20802.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Pierre Alexis Ponson du Terrail: Rocambole magyarázata. Bp., 1875, Kertész József. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, címlapon régi tulajdonosi bélyegzővel, néhány lap kissé foltos.
20803.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Diskay Sándor - Judavics Lázár: Családi utmutató, amely elkíséri a jegyeseket a templomtól a dédunokáig. Szerk.: - - és - -. Bp., é.n. (cca 1920-1930), Családi Utmutató Kiadóhivatala,(Általános Nyomda.) Aranyozott egészvászon-kötés.
20804.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Hamvas Béla: Karnevál I-II. kötet. Bp., 1985, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborító gerincén kissé kifakulva, jó állapotban.
20805.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Tamási Áron: Jégtörő Mátyás, Rügyek és reménység, Virágveszedelem, Ragyog egy csillag. Bp.,1936-1938 , Révai, 240+1 p., 277+1 p.,254+1 p., 268 p. A táblák illusztrációja Fenyves Sándor grafikus, illusztrátor, festőművész illetve Végh Dezső munkája. Kiadói fatáblás, illusztrált félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, egy gerincen az egyik szalag szakadt.
20806.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10

Reich Károly rajzai. Békéscsaba, 1987., Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. Számozott (6./250) példány.
20807.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

20808.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft