Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 324

Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig. Átdolgozta: Szász Károly. Bp., 1885, Franklin,6+247 p. 2. kiadás. Egészoldalas fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, tulajdonosi névbélyegzéssel (Trischler Gyula/Trischler Béla.)
20809.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18

Mikszáth Kálmán: Új Zrínyiász. Társadalmi és politikai szatirikus rajz. Budapest, [1898]. Légrády Testvérek (ny.) [6] + 260 p. Első kiadás. Mikszáth Kálmán szatirikus regénye kivételes módon nyomtatásban először nem folyóirat-folytatásokban, hanem egyből kötet alakban került az olvasók elé. Szüry 3266. -- Elékötve: Jobbágy Miklósné: A szerepet cserélt vőlegény. Társadalmi regény. (Dedikált.) Budapest, 1896. ,,Alkotmány" könyvnyomda. 144 p. Egyetlen kiadás. A címoldalon a szerző saját művét kritikai ismertetésre ajánlja: ,,Szíves jóakaró felemlítés czéljából''. Példányunk első előzékén kézírásos tartalomjegyzék. Korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
20810.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Tersánszky Józsi Jenő 2 műve, 1. kiadások:   "Vadregény". Regény. Bp.,(1943),Kir. M. Egyetemi Nyomda, 234 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.   III. Bandika a vészben. [Bp., 1947[, Magyar Központi Híradó Rt., (Magyar Hírdető Iroda-ny.), 222 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
20811.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Kovács Imre: A parasztéletforma csődje. Bólyai Akadémia. Bp.,(1940.), Bólyai Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés. + Veres Péter: Ember és írás. Bp., 1942., Magyar Élet. II. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, javított, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, a gerincen kis sérüléssel.
20812.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Vasvári Anna: Női dolgok. I-II. kötet. (Dedikált.) Budapest, 1957-1961. Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata (Athenaeum Nyomda). 144 p.; 11 + [3] p. + 73 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. A második kötet címoldalán dedikált: ,,Sóskuthy Micának sok szeretettel: Vasvári Anna. 961. jún. 28". Vasvári Anna karikaturista rajzainak egy része a Ludas Matyi hasábjain jelent meg, kötetünk azonban nagyrészt teljesen új, humoros grafikákat közöl, melyek a női életutak lehetőségeit mutatják be, a késő 50-es évek, korai 60-as évek tárgyi világának erős megjelenítésével. Vasvári Anna rajzain megelevenednek a Kádár-kori női szerepek, fiatal és középkorú nők a családfenntartó, a dolgozó és a szerető szerepeiben egyaránt, a nőt vásárlásban és takarításban, gyermeknevelésben és nyaraláskor, munkahelyen, ismerkedéskor és társas összejöveteleken, ritka kivételként pedig katona-, illetve munkásőrnők reprezentációiban is tallózhatunk. Az első kötet 32 oldala színesen nyomott. A rajzgyűjtemények kötetihez Feleki László írt előszót. Mindkét kötet illusztrált kiadói félvászon kötésben, Vasvári Anna rajzával illusztrált, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20813.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Koleszár Mihály: Válogatott költői olvasmányok a költők rövid életrajzával. A középtanodák, polgári iskolák, valamint egyéb hasonczélú tanintézetek növendékei használatára. Szerk.: - -. A szerkesztő, Koleszár Mihály által DEDIKÁLT példány! Sopron, 1891, Litfass Károly, 8+476+8 p. 2. javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ex libris-szel.
20814.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Szabó Zoltán 2 műve:   Összeomlás. Francia utinapló. Bp.,(1940), Nyugat, 211+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.;   Angliai vázlatkönyv. Az Új Magyarország röpiratai. Bp., 1946., Új Magyarország, 74+4 p. III. kiadás. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
20815.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Petőfi Sándor: Válogatott költeményei. Lyrai költemények. Pest, 1869, Emich Gusztáv tulajdona 350p.. Díszes, aranyozott javított egészvászon kötésben, aranyozott lapszélek, kis kopással
20816.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Les Six Trivmphes et Les Six Visions Messire Francoys Petracqve. - Die sechs Triumphe und die sechs Visionen des Herrn Francesco Petrarca. (Franzözische Bilderhandschrift aus dem XVI. Jahrhundert.) Faksimile und Kommentarband. [1-2. kötet.] Leipzig, 1988. Edition Leipzig (Graphischer Grossbetrieb - Druck von H. F. Jütte). [54] p.; 146 + [2] p. Egyetlen kiadás. A névtelen író és illuminátor által készített, késő középkorból származó, francia nyelven írott, díszesen illusztrált, kéziratos Petrarca-történet eredetijét a berlini Deutschen Staatsbibliothek gyűjteményében őrzik, Ms. Phill. 1926-os jelzet alatt. Hasonmás kiadványunk két kötetben jelent meg; az első kötet a kézirat színes hasonmását, a második a kommentárokat tartalmazza. A második kötet 121-132. oldalán műnyomó papírra nyomtatott reprodukciók. A hasonmás kötet díszesen aranyozott bőrkötésben, a kommentárok feliratozott papírkötésben, közös, kiadói, illusztrált kartontokban. Mindkettő a lipcsei VOB Kunst- und Verlagsbuchbinderei műhelyében készült. Jó példány.
20817.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Lánczi Rákóczy Péter: Ellopták! ... Bp., 1943, Jelen. Kopott illusztrált félvászon-kötésben. Ritka!
20818.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

20819.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Sebes Árpád: Stix partján. Versek 1915-1925. (Dedikált.) Budapest, 1925. Arany János Irodalmi és Nyomdai Rt. 160 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Weitzenfeld György klubtársamnak tiszteletem jeléül: Sebes Árpád". Sebes Árpád (1896-1963) író, költő, a Népszava újságírójának első verseskötete. Egy ív levelein kisebb szakadásnyomok. Fűzve, Bálint Rezső rajzával illusztrált, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban. Felvágatlan példány.
20820.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft