Tudományos Gyüjtemény. Szerkesztette Vörösmarty Mihály. Tizenharmadik esztendei Folyamat, VI. kötet. [1829] Pesten, 1829. Trattner J. T. és Károlyi I. (Petrózai Trattner J. M. betüivel) 128 p. A Tudományos Gyűjtemény az első számottevő magyar tudományos folyóirat, Fejér György kezdeményezésére 25 éven át jelent meg, 1817-1841 között, évi 12 lapszámban. Hosszabb értekezéseket közölt a legkülönbözőbb tárgyakból, politikai, történelmi, természettudományi témákból, és szemlézte a jelentősebb hazai és külföldi könyvmegjelenéseket is, legnagyobb erőssége pedig a néprajzi dolgozatok közlése volt, folyóirataink közül elsőként biztosított komoly terjedelmet ennek a tudományszaknak. Lapszámunk első közleménye Edvi Illés Pál helyzetértékelése vallás és tudomány hazai viszonyáról (Időnk' Geniusáról), majd Kis Károly hadtörténete dolgozata következik, melyet vallástörténeti forrásközlés követ a reformáció korából, végül a tintakészítés vegyészeti technológiáját ismerteti Balogh József orvostanhallgató. A polgári nemzetté alakulást szem előtt tartó folyóirat minden alkalmat megragadott a tudományos élet magyar nyelvűvé válásának előmozdítására, így nem meglepő, hogy lapszámunk kritikai szemléje a bonctudomány szaknyelvének magyarítása mellett érvel. A rézmetszetű vignettával díszített címoldalon apró hiány, a levelek felső harmadában, a gerincnél halvány ázásfolt, az első ív levelein apró szúrágásnyom. Fűzve, ornamentikus keretdísszel illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban, az első fedőborítón apró szúrágásnyom, a hátsó fedőborítón szárazbélyegzés.
Simon István: Pacsirtaszó. Versek. 1949-1957. (Dedikált.) Budapest, 1958. Magvető Könyvkiadó (Békésmegyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 181 + [11] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Molnár Jancsinak szeretettel ajánlja: Simon Pista." Oldalszámozáson belül Würtz Ádám négy színes grafikája. A kötéstábla verzóján Gy. Szabó Béla által rajzolt Ex libris. Tezla 4525. Poss.: Molnár János. [Molnár János helytörténész, kecskeméti népművészeti és könyvgyűjtő, a kecskeméti Katona József Társaság vezetőségi tagja, számos magyar író, költő erdélyi úti kalauza, számos erdélyi költő, író kecskeméti házigazdája az 1960-1980-as években.] Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben.
Lengyel József: Levelek Arisztophanészhez. [Színművek.] (Dedikált.) Budapest, (1972). Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Szilvinek és Attillának [sic!] sok szeretettel Józsi bácsi. 72 11. 2". (Lengyel József Összes művei, 8. kötet.) Kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Vas István: Ráérünk. [Versek.] (Szántó Piroska által dedikált, Vas István által aláírt.) Budapest, (1983). Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 1 t. (címképen a szerző portréja) + 108 + [2] p. + 4 t. (színes). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Juhász Györgynek és Jancsikának szeretettel Vas István és [Szántó] Piroska. 1983 Karácsony". A táblákon Szántó Piroska színes grafikái. Kiadói egészvászon kötésben, színes, Szántó Piroska által illusztrált kiadói védőborítóban. Szép példány.
Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Boór Károlynak tisztelettel: Vámos Miklós. [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Böszörményi Jenő: Verőfényes úton. Elbeszélések. DEDIKÁLT példány! Ravasz László előszavával. Bp.,(1928),Soli Deo Gloria, 128 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap szakadt.
Szini Gyula válogatott elbeszélései. Bp., 1933., Magyar Bibliophil Társaság, 1 (Végh Gusztáv rézkarc) t. +143+5 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással, szétvált kötéssel. Számozott (356./400) példány.