Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 324

Márai Sándor 2 műve: A gyertyák csonkig égnek. Bp., 1942, Révai. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. + Napnyugati őrjárat. Bp., 1943, Révai. Kiadói félvászon-kötés.
20857.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Csaba Margit 4 műve:  Amit a serdülő leánynak tudnia kell. 3. kiadás.;  Amit a nagyleánynak tudnia kell. 3. kiadás.;  Amit a fiatalasszonynak tudnia kell. 2. kiadás.;  Amit az édesanyának tudnia kell. 2. kiadás.; Dr. Tóth Tihamér előszavával. Bp.,1937-1940.,Szent István-Társulat. A borítók és az illusztrációk Márton Lajos munkái. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Átkötött félvászon-kötések, kopott borítókkal, az illusztrációk és könyvdíszek nagy részét kiszínezték, a 2. könyvből pár lap kijár (3-14. p.)
20858.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20859.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

20860.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Krúdy Gyula: Aranyidő - A templárius. Két kisregény. Budapest, 1926. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (A Pesti Lloyd-Társulat nyomdája). 307 + [1] p. Első kötetkiadás. Az érett Krúdy Gyula mindkét regénye elsőként folyóirat-folytatásokban látott napvilágot: az ,,Aranyidő'' a Nyugat folyóirat 1923. évi lapszámaiban (március 23. - április 16.), két folytatásban, ,,A templárius'' a Világ folyóirat 1925. évi számaiban (augusztus 9. - október 7.), hét folytatásban. Tezla 2220. Gedényi 3473. Festett, illusztrált kiadói egészvászon kötésben (Révai Testvérek, Budapest). Jó példány.
20861.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20862.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szabó Dezső: A forradalmas Ady. (Budapest), 1919. A Táltos kiadása (Korvin Testvérek ny.) 32 p. Egyetlen kiadás. Szabó Dezső szenvedélyes hangon megírt tanulmánya Ady költészetének morális és esztétikai értelemben vett forradalmiságát körvonalazza, ám szót ejt Ady közéleti-politikai lírájáról is; a költőt pedig Európa utolsó romantikusának és a magyar fajiság géniuszának nevezi. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
20863.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Kosztolányi Dezső: Zsivajgó természet. [Humoreszkek.] (Budapest), [1930]. Révai kiadás (ny.). 101 + [3] p. Első kiadás. Kosztolányi Dezső humoros jellemtani írásai növényekről, emlősökről, madarakról, ásványokról. A munka első kiadása. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, az első kötéstábla szélén apró kopásokkal. Jó példány.
20864.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Kovács Boglárka: Színház, szerelem. (Kállai Ferenc 75 éves.) (Kállai Ferenc által dedikált.) [Budapest], (2000). Saxum Kft. (Szekszárdi Nyomda Kft.) 207 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Joszik Pistának szeretettel: Kállai Ferenc". A színművésszel és a pályatársakkal készített interjúkon alapuló portré Kállai Ferenc színészi karrierjéről és magánéletéről, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti és egész oldalas illusztrációs anyaggal. Színes, illusztrált, enyhén kopott kiadói kartonkötésben és színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20865.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

A Magyar remek írók sorozat XI-XII. kötete: Garay János: Szent László I-II. Pest, 1865. Kiadja Heckenast Gusztáv. Kiadói enyhén sérült, aranyozott egészvászon-kötésben, kopottas állapotban. Az egyik kötet borítója és elülső szennylapja levált, volt könyvtári példány.
20866.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,47
14,38

20867.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Molnár Ferenc: Kis hármaskönyv I-II. kötet. Bp., é.n. , Franklin-Társulat. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötésben egyik kötet ALÁÍRT
20868.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft