Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 324

Hatvany Lajos: Ady világa. 1-4. köt. Isten könyve I-II. köt. I. Találkozás istennel. II. Viadal istennel. Szerelem könyve II. köt.: Ady és Léda. Wien, [1922-1923], Pegasus. (Hamburger ny.). 52; 88; (81)-191+1 p. Korabeli félvászon kötésben, kis kopással
20821.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Louis Aragon: A kollázs. Ford.: Bajomi Lázár Endre. A szerző, Louis Aragon (1897-1982) íróBp.,[1969], Corvina, 96+1 p.+12 t. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
20822.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Török Sándor: Titokzatos utazások. Regény. (Kétszeresen dedikált.) (Budapest, 1947). Révai Irodalmi Intézet (ny.) 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vikár Lászlónak hálás köszönettel a Szentföld elmondásáért. Török Sándor bácsi. Bp. 1963. XI. 10." A kötetben elhelyezett betétlapon kísérő dedikáció: ,,Bocsáss meg, de csak ilyen antikvár példányom van ebből a régi könyvből [...] Török Sándor". Az első előzéken az ajándékozást megelőző időszakból származó régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése kissé meglazult. Prov.: Vikár László. [Vikár László (1929-2017) zenetudós, népdalkutató, népdalgyűjtő, számos országban oktató egyetemi tanár.] (Révai könyvtár, 8. szám.) Aranyozott gerincű, enyhén sérült kiadói félvászon kötésben.
20823.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Dollar, Jim: Mess Mend. Utópista regény. Budapest, [1931]. Népszava-könyvkereskedés (Világosság Rt. ny.) 125 + [3] p. A Népszava kiadásában megjelenő, a jövőben, 1980-ban játszódó ponyvaregény nagytőkéseket és elvtársakat, hipnotizőröket és őrült találmányokat vonultat fel mozgalmas történetében. Néhány oldalon enyhe rozsdafoltosság, illetve apró szakadásnyom. Aranyozott, enyhén foltos egészvászon kötésben, a színes, illusztrált első borító bekötve. Jó példány.
20824.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Szilvási Lajos: Ködlámpa. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 335 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Ladányi Jóskának szeretettel Szilvási Lajos. Bp. 68. V. 29." Zsoldos Vera által illusztrált kiadói kartonkötésben és színes, illusztrált, enyhén sérült védőborítóban. Jó példány.
20825.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20826.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Tremkó György: Temető-kultura. Bp.,1928,Szerzői,("Élet"-ny.), 75 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, Kiadói papírborítóban
20827.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Móricz Zsigmond: Arany szoknyák. Történelmi melódiák Bp.,[1928.), Athenaeum,. 276+2 p. Első kiadás! A borító Falus Elek munkája. Kiadói aranyozott ornamentikával díszített papírkötés, a hátsó borító felső sarkán szamárfüllel, jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
20828.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Szigly Gábor (összeáll.) -- Kammermayer Károly -- Réső Ensel Sándor: Költészeti zsenge mutatványok 1846-ban Pesten. [Összeállította Szigly Gábor.] Pesten, 1846. Beimel J. ny. 1 t. (címképen Szigly Gábor költészettanár hártyapapírral védett acélmetszetű portréja) + 53 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti fametszetekkel díszített költészeti antológia. Szigly Gábor piarista hitszónok és költészettanár folytatta azt a régi iskolai hagyományt, mely szerint a költészettan oktatásának leghatékonyabb módszere versek íratása a növendékekkel. A pedagógus e kötetben tanítványai költeményeit teszi közzé; a gyűjtemény néhány szerzője később neves közéleti személyiséggé vált: a kötetből megismerhető a későbbi pesti polgármester Kammermayer Károly és a későbbi Pest megyei főügyész Réső Ensel Sándor ifjúkori lírai tehetsége. Szüry 4358. Madár 4470. XX. század második feléből származó, aranyozott, vaknyomásos egészvászon kötésben, a javított eredeti fedőborítók bekötve, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
20829.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Féja Géza: A régi magyarság. A magyar irodalom története a legrégibb időktől 1772-ig. (Aláírt.) Bratislava-Pozsony, [1937]. Tátra Könyv- és Lapkiadó Rt. (,,Pallas" könyvnyomda, [Eperjes] Prešov). 197 + [3] p. Első kiadás. Az első nyomtatott oldal verzóján az író saját kezű aláírása: ,,Budapest, 1941. okt. 7. Féja Géza". Az író irodalomtörténeti monográfiájának első, önmagában is megálló része. A kiadást követő években, 1941-ben megjelent a munka 2., 1943-ban a 3. kiadása, mindkettő Püski Sándor Magyar Élet Kiadója gondozásában. Feliratozott, Jánoska Tivadar által tervezett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20830.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Ady Endre: Ady Endre válogatott versei. (Illusztrálta Jaschik Ákos.) Budapest, 1921. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 234 p. + 8 t. (Jaschik Álmos színes, feliratos hártyapapírral védett illusztrációi). Egyetlen illusztrált kiadás. A költő halála után megjelent első Ady Endre-válogatást Dóczy Jenő rendezte sajtó alá. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, az előzéken a könyvkötő könyvjegye. A kötet négy levele ragasztással erősített. Tezla 1. Aranyozott gerincű, álbordás, enyhén kopott, javított gerincű korabeli félbőr kötésben (Hlaváthy László könyvkötő segéd, Szeged), felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
20831.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

George Buday: Book of ballads. Original woodcuts. Introductory notes by Charles Rosner. Gyoma,én.Kner Izidor, XII+2 p.+53 t.+1 p. Benne George Buday & Giles Ortutay: Parasztmesék prospektussal. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20832.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft