Gaal Mózes: Csontos Szigfrid és a Nibelungok. A magyar népnek ifjuságnak meséli - -. Hozzákötve: Berni Detre, az amelungok hőse. A magyar népnek és ifjuságnak elmeséli - -. Bp., 1905, Franklin,128+127 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.