Books: Travelling, Local History

Number of items: 240

Martin Pollack: Galícia. Utazás egy eltűnt világban Kelet-Galícia és Bukovina földjén. Bp., 2009., Palatinus. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15022.

4 800 HUF
12,97
14,12
Borsodvármegye és Miskolcz város czímtára. Szerk. és kiadja Sugár Ignácz. Átkötött, modern félműbőr kötéssel, bejegyzésekkel, aláhúzásokkal, restaurált lapokkal.
15023.

4 000 HUF
Régiónk és Tolna megye a két világháború között. Szerk.: Dobos Gyula. Szekszárd, 2004., Tolna Megyei Önkormányzat Levéltára. Kiadói papírkötés.
15024.

4 800 HUF
12,97
14,12
Hermann Norden: Ez Abesszinia! Ford.: Soproni Béla. Világjárók. Bp., 1935., Franklin, 159 p.+16 (fekete-fehér fotók) t. +1 (kihajtható térkép) t. Kiadói illusztrált papírkötés, javított, sérült kötéssel, 4 hiányzó képtáblával.
15025.

2 000 HUF
Podhorányi Zsolt: Mesélő kastélyok. Bp., 2006., Szobek Könyvek. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15026.

3 600 HUF
9,73
10,59
15027.

2 000 HUF
Művészeti hetek Kolozsvár 1942 május 9-június 6. Budapest, 1942, Országos Irodalmi és Művészeti Tanács. 164 p. + 12 t. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal, többek közt Barabás Miklós, Fadrusz János, Hollósy Simon, Thorma János műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói félvászon kötés. + Kolozsvári Művészeti Hetek 1942 május 9-június 6. 7 p. Programfüzet az egyes rendezvényekről.
15028.

3 600 HUF
9,73
10,59
Székely Zoltán-Varga Nándor Lajos: Sepsiszentgyörgy város építészeti emlékei. Brasov/Brassó, 1969., Intrepr. Poligr. Román, magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
15029.

1 800 HUF
15030.

3 600 HUF
9,73
10,59
15031.

1 200 HUF
Orbán Balázs: Székelyföld képekben. A bevezető tanulmányt írta, a fényképeket másolta: Erdélyi Lajos. Sütő András előszavával. Bukarest, 1971, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói szakadt, sérült papír védőborítóban
15032.

1 000 HUF
Orbán Balázs: Székelyföld leírása. Reprint kiadás, két kötetben. Csatári Dániel kísérőtanulmányával. Bp., 1982, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kopott, szakadt díszdobozban.
15033.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF