Books: Travelling, Local History

Number of items: 240

Püspöki Nagy Péter: Rozsnyó város címere. Heraldikai tanulmány a történelmi címer folújításához. Bratislava/Pozsony, 1973, Madách. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított, kissé sérült papír védőborítóban, egy-két lapszélen kis sérülésnyommal.
15095.

2 400 HUF
Kőszeghy Elemér: Kassa műemlékei. Officina Képeskönyvek. Bp., 1939., Officina. Benne 27 egészoldalas fotóval Kassáról. Kiadói kartonált papírkötés, foltos lapélekkel, a gerince sérült, hiányzik.
15096.

1 400 HUF
Tátra-Almanach. Szlovenszkói városképek. Kassa, Érsekújvár, Eperjes, Losonc, Lőcse. Tátra-könyvek. I. sorozat. 3. kötet. Pozsony,1938, Tátra-Kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15097.

1 600 HUF
Ján Lacika: A Tátra és vidéke. Ford.: Szilágyi Eszter. Pécs,2003,Alexandra. Kiadói papírkötés.
15098.

1 000 HUF
Zolnay László: A Balassák és a Felvidék. Miskolc,[1985,]Borsodi Levéltár, 83-165 p.+2+8 p. Kiadói papírkötés.
15099.

3 600 HUF
9,73
10,59
1896 A millenniumi kiállítás csodái. - Die Wunder der Milenniums-Austellung. Kiadja Laurencic Gyula.  Bp. é. n. Kunosy ny. 40 l. Négynyelvű kiadvány. Fűzve, kiadói borítóban. Sérült papírborítóval. 27x31 cm Ritka
15100.

6 000 HUF
Loránth László: Pesti képeskönyv. Bp., 1937, Pantheon. Kiadói kartonált papírkötés, papírborítékban, a papírboríték kopott, szakadt, a gerincén a papírboríték hiányos, Gazdag fekete-fehér képanyaggal, a kép alatt versekkel.
15101.

3 800 HUF
10,27
11,18
Budapest autóbusz- és trolibuszvonalai. Budapesti Közlekedési Vállalat. Bp., 1982, BKV Forgalmi és Üzemeltetési Igazgatóság Forgalomszervezési Osztály, 484 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval.
15102.

2 400 HUF
35
Jégszakadás és Duna kiáradása Pest-Buda 1838. Kiállítási katalógus. Szerk.: Kaján Imre. Bp., 1988., BTM. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
15103.

"Jégszakadás és Duna' kiáradása" Pest-Buda 1838. Kiállítási katalógus. Szerk.: Kaján Imre. Bp., 1988., BTM. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.

2 000 HUF
125 éves a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem központi épülete (1874-1999.) Összeáll.: Zsidi Vilmos. A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Levéltárának Kiadványai 5. Bp., 1999., Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem, 32 p. Kiadói papírkötés.
15104.

2 000 HUF
Végh Gusztáv: Tabán képei. Pereházy Károly szövegével. Bp., [1970], Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói aranyozott kartonált papírkötés, kopottas papír védőborítóban
15105.

1 200 HUF
15106.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF