Ifj. Horváth Béla: A Miskolci Avas Műemlékei. Műemlékeink. DEDIKÁLT! Bp., 1964., Képzőművészeti Alap. Kissé kopott papírkötés, bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
Keményfi Róbert: A történeti Gömör és Kis-Hont vármegye etnikai rajza. A vegyes etnicitás és az etnikai határ kérdése. Szerk.: Ujváry Zoltán. Gömör Néprajza L. Debrecen, 1998., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszék. 9 térkép-melléklettel és 8 kihajtható táblával illusztrált. Kiadói kissé kopott papírkötés, volt könyvtári példány.
Vegyes Miskolccal kapcsolatos különlenyomat, 7 db:
Dobrossy István-Iglói Gyula: Koronauradalmi épületek Miskolcon a 19. század elején.;
Dobrossy István: A kávézás elterjedése és a kávéházak története Miskolcon.;
Dobrossy István: Egy hegyaljai főúri család (a Vajak) kapcsolata a miskolci görög borkereskedőkkel a 18. században. Különlenyomat a Studia Miskolciensia 1. kötetéből. Aláhúzásokkal.;
Dobrossy István: Miskolc társadalmának átalakulása, az ipar és a kereskedelem szerkezete 1929-1949 között.
Vidinszky Emőke: Borsod-Abaúj-Zemplén megye helységneveinek rendszere.;
Bogdál Ferenc: A miskolci talyiga.;
Dajászné Dietz Vilma: A mezőkövesdi kuzsu.;
Miskolc-Bp., 1956-1994., Herman Ottó Múzeum-B-A-Z M. Levéltár-Miskolci Bölcsész Egyesület-Ethnographia-Néprajzi Értesítő. Kiadói papírkötések.
Palotay Gertrud: A miskolci református egyház régi hímzései. Különlenyomat a "Történetírás I. évf. 5-6. számából." Sopron, én., Rábaközi-ny. Kiadói papírkötés.
Vegyes Miskolccal kapcsolatos tétel, 8 db:
Takarék Szövetkezetek Borsod -Abaúj Zemplénben.;
Miskolc. Képes városkalauz.;
Komáromy József: Adatok Miskolc korai településtörténetéhez.;
Beráné Nemes Éva: Diósgyőri Gépgyár Munkásainak 1944 szeptember 21.-i háborúellenes tüntetése.;
Kilián István: Irodalmi diáktársaság Miskolcon a reformkorban.;
Internacionalisták Borsod-Abaúj-Zemplén megyében.;
A miskolci nyomdászat emlékei.;
Dobrossy István: Miskolc társadalmának átalakulása az ipar és a kereskedelem szerkezete 1929-1949 között. Különlenyomat.;
1961 Komáromy József: A diósgyőri várban 1958-60-ban végzett ásatások régészeti és építéstörténeti vonatkozásai. Múzeumi Füzetek 13. Miskolc, Herman Ottó Múzeum, 19+1 p.; + Diósgyőri vár. Miskolc, én., Ady Endre Művelődési Ház. Kiadói papírkötés.
Vegyes Miskolccal kapcsolatos tétel, 4 db:
150 éve született Herman Ottó. Miskolc, 1985., Herman Ottó Múzeum. Különlenyomat. Kiadói papírkötés.;
Herman Ottó Múzeum. Szerk.: Szabadfalvi Jzsef-
Miskolc, 1979., Herman Ottó Múzeum. Különlenyomat. Kiadói papírkötés.;
A Herman Ottó Múzeum kiadványai. 1977-1993. Miskolc, 1994., Herman Ottó Múzeum. Különlenyomat. Kiadói papírkötés.
Szabadfalvi Józsa - Viga Gyula: Múzeumok és kiállítóhelyek Borsodban. Miskolc, 1979., Herman Ottó Múzeum. Különlenyomat. Kiadói papírkötés.
Dobrossy István-Veress László: A miskolci városháza. Miskolc, 1987.,nyn. Papírkötés. Megjelent 150 példányban.;
Védett épületek Miskolcon. Miskolc, 2000., Miskolc M. J. Város Polgármesteri Hivatala. Papírkötés.;
Járási Lőrinc: Lillafüred nyaralótelep és Palota Szálló. Miskolc, 2001,Északerdő Rt. Papírkötés;
Pávai-Vajna Ferenc: A lillafüredi kutató mélyfúrás eddigi története és geológiai viszonyai. Miskolc, 2011., ZP Print Press. Kiadói papírkötés.
Miskolci portrék 1750-1950. Miskolc régi képeslapokon. A Herman Ottó Múzeum és a Miskolci Galéria kiállítása. Miskolc, 2000, A Miskolci Galéria kiadása. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 600 példányban.