Books: Travelling, Local History

Number of items: 240

Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin-Társulat. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal, kihajtható térképmelléklettel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
15046.

3 000 HUF
15047.

2 400 HUF
15048.

2 800 HUF
7,57
8,24
15049.

2 800 HUF
7,57
8,24
Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Lampel R. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térkép melléklettel. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban. Kissé foltos lapokkal.
15050.

2 000 HUF
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, tulajdonosi bejegyzéssel.
15051.

2 800 HUF
7,57
8,24
Leidenfrost Gyula: Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, gerinccel, több helyen intézményi bélyegzővel.
15052.

2 000 HUF
Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,Franklin. Fekete-fehér képekkel illusztrált, kihajtható térkép melléklettel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, belső oldalon tulajdonosi bejegyzéssel.
15053.

2 000 HUF
Dr. Keöpe Viktor: Cejlon, az éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, kopott gerinccel. Fekete-fehér képekkel illusztrált.
15054.

1 800 HUF
[Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15055.

2 000 HUF
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval.
15056.

1 800 HUF
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az Észak csillaga.(Stella Polare). Az Északi sarktengeren 1899-1900. Ford.: Dr. Darvai Móric. I. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1904], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Szövegközi fekete-fehér képekkel és oldalszámozáson kívüli képtáblákkal illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, több helyen hiányzó lapokkal.
15057.

[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga".("Stella Polare"). Az Északi sarktengeren 1899-1900. Ford.: Dr. Darvai Móric. I. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1904], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Szövegközi fekete-fehér képekkel és oldalszámozáson kívüli képtáblákkal illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, több helyen hiányzó lapokkal.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF