Books: Travelling, Local History

Number of items: 240

15034.

1 800 HUF
Szigethi Gyula Mihály: Székely-Udvarhelynek, a Nemes Székely Nemzet Anya-Városának leírása. Székelyudvarhely, 2001, Litera. 30p. Kiadói papírkötés.
15035.

1 400 HUF
Kovács Árpád: A székelyudvarhelyi Ferences templom. Székelyudvarhely, 2007, Litera-Veres. 46 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben.
15036.

1 200 HUF
Vásárhelyi Z. Emil: Művészetében élő Kolozsvár. Székelyudvarhely, 2004, Litera. 59 p. Kiadói papírkötés.
15037.

1 200 HUF
Kós Károly: Mátyás király születési háza. Székelyudvarhely, 2004, Litera. 30p. Kiadói papírkötés.
15038.

1 200 HUF
Fedinec Csilla: A kárpátaljai magyarság történeti kronológiája. 1918-1944. Nostra Tempora 7. Galánta-Dunaszerdahely, 2002., Fórum Intézet - Lilium Aurum Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, a kötés a 324-325 között sérült.
15039.

2 800 HUF
7,57
8,24
Zseliczky Béla: Kárpátalja a cseh és szovjet politika érdekterében. 1920-1945. Politikatörténeti Füzetek. X. Bp.,1998,Napvilág. Kiadói papírkötés.
15040.

2 000 HUF
[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 275 p. +11 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközi illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
15041.

2 400 HUF
Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Fekete-fehér képekkel illusztrált, térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, borítón kis kopásnyomokkal. Belső oldalon tulajdonosi bejegyzéssel.
15042.

3 000 HUF
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében. I-II. köt. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, helyenként foltos lapokkal, kihajtható térkép nélkül, intézményi bélyegzővel.
15043.

3 000 HUF
Forbáth László: A megújhodott Mongolia. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Kopott borítóval, belül kissé szakadt kötéssel, de belül szép állapotban.
15044.

2 800 HUF
7,57
8,24
Cholnoky Jenő: Afrika. I-II. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 4+264 p. + 1 t. (színes, kihajtható térkép); 4+1+267-488 p. + 1 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, a borítón kisebb kopásnyomokkal.
15045.

3 600 HUF
9,73
10,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF