Jan Gympel: Az építészet története. Az ókortól napjainkig. Ford.: Hernádi Miklós. Bp., 1997, Kulturtrade. Christina Melhose rajzaival illusztrált.Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói kopottas papír védőborítóban de egyébként jó állapotban. Színes képekkel gazdagon illusztrált.
Lyka Károly: A művészetek története. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.). Harmadik kiadás Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. 192 képtáblával. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott állapotban. A borító bal alsó sarka hiányos.
De Logu, Giuseppe, Abis, Mario: A velencei festészet fénykora.Ford.: Lontay László. 48 színes egészoldalas képpel. Bp., 1975, Corvina. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kopott papír védőborítóval, de egyébként jó állapotban.
Kassák Lajos: Mesterek köszöntése. Bp., 1965, Magvető. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban de egyébként jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Pogány Frigyes-Balázs Éva- Szentkirályi Zoltán: Szobrászat és festészet az építőművészetben. Bp.,1959, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kifakult de egyébként jó állapotban.
A Magyar Tudományos Akadémia és a művészetek a XIX. században. Szerk:,Szabó Júlia, Majoros Valéria. Bp., 1992, MTA Művészettörténeti Kutató Intézet. Részben angol nyelven. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben , borítón hajtásnyommal de egyébként jó állapotban. Ex libris bélyegzéssel.
Johann Nepomuk Ender (1793-1854),Thomas Ender (1973-1875) emlékkiállítás. Magyar Tudományos Akadémia Művészeti Gyűjtemény 2001. február-május. Szerk.:Papp Gábor György. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Tiszteletpéldány.