Németh István, Radványi Orsolya (szerk.): El Grecótól Rippl-Rónaiig. Nemes Marcell, a mecénás műgyűjtő. Bp., 2011, Szépművészeti Múzeum. 206p. Magyar és angol nyelven. Reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. Nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
Borsos József festő és fotográfus. (1821-1883.) Kiállítási katalógus. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp., 2009., Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp, é.n., Pesti Napló. Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
Vegyes művészeti könyvtétel, 2 db:
Rokotov. Master of World Painting. Leningrad, é.n., Aurora Art Publishers. Kiadói papírkötés, kiadói papírborítóban, orosz nyelven.
Petrov-Vodkin. Master of World Painting. Leningrad, é.n., Aurora Art Publishers. Kiadói papírkötés, kiadói papírborítóban, orosz nyelven.
/ Two piecies of art book, paperbinding, in russian language.
Hans Memling um 1430-1494. Zwölf fabrige gemäldewieergaben. Mit einer Einführung von Edit Trost. Leipzig, 1957, E.A. Seemann, 16 p.+12 t. Kiadói papírkötés, német nyelven. / Paperbinding, in german language.