Platthy György-Dr. Rónai Béla: Népművészet. Bp.,1989, Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. +Mai magyar népi iparművészet. Az előszót Domanovszky György írta. A képanyag, az életrajzok és az ajánlott irodalom összeállítása Varga Marianna munkája. Bp.,1983,Képzőművészeti. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Vegyes művészeti könyvtétel, 5 db:
Forgács, Éva: El Kazovszkij. Új Művészet Könyvek 9. Angol nyelven.;
Strucz János: Janus félúton. Kortárs Művészeti Tanulmányok 1.;
Passuth Krisztina: Tranzit. Új Művészet Tanulmányok. 2.;
Vayer Lajos: A Pszychomachia és a Legenda Aurea. Perro Della Francesca arezzói freskóciklusának ikonológiai problémái. Új Művészet Tanulmányok 3.;
Andrási Gábor: Veszelszky Béla. Bp., én.-1996-1999., Új Művészet Kiadó. Kiadói papírkötés, és kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Póczy-Szelényi: Magyarok ezer esztendeje Rómában. H. Vladár Ágnes dedikálásával. Veszprém, 2000. Magyar képek. Az első oldalon folt. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval
Berzeviczy Albert: A cinquecento festészete, szobrászata, és művészi ipara. A Velencéről szóló fejezetekkel kiegészítette: Divald Kornél. Bp.,1909, Franklin, 554+1 p. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.