Tamkó Sirató Károly: A Vízöntő-kor hajnalán. Bp.,1969, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés.
A szerző, Tamkó Sirató Károly (1905-1980) által dedikált.
6 Remekmű, Officina Könyvtár hat kötete:
Platon: A lakoma. (1.), Görög költők (13.), Régi olasz novellák (18.), Szent Ágoston vallomásai (19.), Delacroix naplója (24/25.), Arany legenda (26.) Bp.,1942,Officina. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói sérült karton védőtokban, egy köteten kopásnyomokkal.
Ady Endre: A menekülő élet. Bp., 1912, Nyugat. 141 p. Átkötött kartonált papírkötésben, sérült gerinccel.
A kiadás megmaradt példányait 1918-ban a Pallas Rt. átcímkézte és saját kiadványként újra forgalomba hozta.
Ady Endre: Gyűjtemény Ady Endre verseiből. Bp.,1918,Nyugat, (Világosság-ny.), 109+3 p. Falus Elek által tervezett, színes, rajzos, kiadói félvászon-kötésben, a borítón kis folttal, névbejegyzéssel, jó állapotban.
Tersánszky J. Jenő 4 műve, első kiadások:
Kakuk Marci a zendülők közt. Bp.,(1934),Nyugat. Első kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés.
Az én fiam! Bp.,(1940),Athenaeum. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, ex libris-szel.
Annuska. Bp.,(1941),Nyugat. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ex libris-szel.
"Vadregény." Bp., (1943), Kir. M. Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ex libris-szel.
Új kincseskönyv. Gyakorlati tanácsadó. Szerk.: Aujeszky László - Gombocz Endre. 1-3. köt. Bp., 1940-1941, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Vászonkötésben, jó állapotban.