Magyar közmondások gyűjteménye. Különös tekintettel az életbölcsességre és a nevelésre. (Több, mint hatezer közmondás.) Rendszerbe foglalta: Almásy János. Bp.,1890, Franklin, 379+5 p. Átkötött félvászon-kötés, foltos gerinccel.
Kolligátum 3 szabályrendeletből, közte vasúti témájúval:
Szabályrendelet a vasúti hidak vasszerkezetének tervezéséről, méretezéséről, megerősítéséről és időszakos vizsgálatáról. Bp.,1907, "Pesti Könyvnyomda-Rt."
Szabályrendelet a közúti hidak tervezéséről, forgalomba helyezéséről, próbaterheléséről és időszakos megvizsgálásáról. (Közúti hídszabályzat.) Bp.,1911, "Pesti Könyvnyomda-Rt."
Szabályzat vasbetétes beton-szerkezetek tervezése és építések tárgyában. Kiadta a Magyar Mérnök- és Építész-egylet. Bp.,1909, "Pátria"
Félvászon-kötésben, jegyzetekkel, bejegyzésekkel.
Erdélyből jöttem. Szilágyi Béla összes költeményei. Bp.,1926, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt., 1 t.+264+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Kéry Gyula: Blaha Lujza élete. Jókai Mór bevezető soraival. Bp., 1896. Rózsavölgyi és Társa. Kiadói illusztrált papírkötésben, hiányos, kissé sérült gerinccel, az egyik borítósarkon hiánnyal, egy melléklet szakadt, kijár.
Tormay Cecile: Az ősi küldött. I-III. kötet: I. kötet: A csallóközi hattyú. II. kötet: A túlsó parton. III. kötet.: A fehér barát. Bp.,1934-1937, Genius. Első, teljes kiadás. A kötést Jaschik Álmos tervezte. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, kopott gerincekkel, az I. kötet gerincén apró lyukkal, a III. kötet kissé foltos borítóval, ex libris-szel.