Bolgár György: A New York Times sztori. Bp.,é.n.,Fortuna. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
A szerző, Bolgár György (1946-) újságíró, író dedikációjával.
Florenz, Karl: Japanische Dichtungen. Weissaster. Ein romantisches Epos nebst anderen Gedichten. Leipzig - Tokyo, 1898, C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa. Táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, karton védőborítókkal, jó állapotban. /
Block book with crepe paper pages, hardcover, in good condition.
Florenz, Karl: Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen. Leipzig - Tokyo, s. d., C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa. Bán Willy (?-1945) filatéliai szakíró érdekes ajándékozási soraival (1918). Táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, kopott karton védőborítókkal, jó állapotban. /
Block book with crepe paper pages, a slightly worn-out hardcover, in good condition.
Radó Sándor: Tessék nevetni! Egy komikus naplója. Kispest,[1942], Faragó Imre-ny., 94 p. Szerzői kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, a könyvtest szétvált és elvált a borítótól. Első kiadás. A szerző által aláírt. +
Zsolt Béla: Polgári házasság. Bp.,é.n., Pantheon. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kijáró lapokkal.
Arcübasew: Szanin. Teljes kiadás. Bp., 1918, Rozsnyai Károly Kiadása. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval.
Mihail Petrovics Arcübasev (1878-1927) orosz író, a forradalom elől Lengyelországba menekült. Legismertebb műve a Szanin, amelynek pornográf, szadista részei miatt a könyv a maga korában botrányt okozott.
Dickens: Twist Olivér. Fordította: Gondol Dániel. Klasszikus Regénytár. Bp.,1913, Révai. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, enyhén dohos.
Dr. Ravasz László (1882-1975) református lelkész, a Dunamelléki református egyházkerület püspöke (1921-1948) névbejegyzésével és ex libris-szével.