Books: History

Number of items: 45

Condillac, Etienne Bonnot de: Oeuvres Completes de Condillac 1-31 kötet Teljes sorozat! Paris, 1803. Chez Dufart. Volume I/II: Conoissances Humaines Volume III: Traite des Systemes Volume IV: Traites des Sensations Volume V: Traite des Animaux Volume VI/VII: Commerce et Gouvernement Volume VIII: La Grammaire Volume IX: Art de Penser Volume X: Art dEcrire Volume XI: Art de Raisonner Volumes XII-XIX: Histoire Ancienne Volumes XX-XXVIII: Histoire Moderne Volume XXIX: Etude de lHistoire Volume XXX: Logique Volume XXXI: Langue des Calculs  Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr kötésben. Jó állapotban, kis kopással néhány kötéten, néhány oldal foltos, tintás, de összességében nagyon megkímélt / Contemporary full leather binding with gilded spine. In good condition, with slight wear on some volumes, some pages are stained and inked, but overall very well preserved
19120.

Condillac, Etienne Bonnot de: Oeuvres Completes de Condillac 1-31 kötet Teljes sorozat! Paris, 1803. Chez Dufart. Volume I/II: Conoissances Humaines Volume III: Traite des Systemes Volume IV: Traites des Sensations Volume V: Traite des Animaux Volume VI/VII: Commerce et Gouvernement Volume VIII: La Grammaire Volume IX: Art de Penser Volume X: Art d'Ecrire Volume XI: Art de Raisonner Volumes XII-XIX: Histoire Ancienne Volumes XX-XXVIII: Histoire Moderne Volume XXIX: Etude de l'Histoire Volume XXX: Logique Volume XXXI: Langue des Calculs Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr kötésben. Jó állapotban, kis kopással néhány kötéten, néhány oldal foltos, tintás, de összességében nagyon megkímélt / Contemporary full leather binding with gilded spine. In good condition, with slight wear on some volumes, some pages are stained and inked, but overall very well preserved

100 000 HUF
270,27
294,12
Hammer price:
100 000 HUF
Boethius, Cristophoro: Des Glantz-erhöheten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms... Dritter Theil. Nürnberg, 1688. Lochner.VI + 592 + (20) p. Korabeli bordázott egészbőr kötésben sérült gerinccel A török elleni háborúkról szóló munka benne az erdélyi, moldovai harcok leírásával / Description of the battles against the Ottoman Turks in Transylvania, Moldova, Romania: rare complete volume
19121.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
100 000 HUF
270,27
294,12
  Add to cart
  Remove
19122.

Available
50 000 HUF
135,14
147,06
  Add to cart
  Remove
Schels, Johann Baptist: Geschichte der Länder des östreichischen Kaiserstaates. 1-10 kötet (hiány: 8. kötet) Wien, 1819-1837. Heubner. Kiadói félvászon kötésben. Két kötet gerince sérült, egyébként jó állapotban. /  Publishers half-linen binding. Two spines damaged, otherwise in good condition.Missing 8. vol.  Az osztrák államok, benne Magyarország történelme. Hungarica
19123.

Available
20 000 HUF
54,05
58,82
  Add to cart
  Remove
19124.

Available
12 000 HUF
32,43
35,29
  Add to cart
  Remove
Langer, Carl Edm.: Die Ahnen- und Adelsprobe, die Erwerbung, Bestätigung und der Verlust der Adelsrechte in Österreich. Wien, 1862, Friedrich Manz, Az osztrák nemességi próba, nemesség kihirdetése és a nemesi jogok 253p. Korabeli félvászon kötésben, a címlap kijár. / The Austrian nobility test, proclamation of nobility and noble rights 253p. In contemporary half-canvas binding, the title page is missing.
19125.

10 000 HUF
27,03
29,41
Hammer price:
10 000 HUF
19126.

Available
50 000 HUF
135,14
147,06
  Add to cart
  Remove
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharcz története. I-V. kötet. (A képek legnagyobb része gróf Kreith Béla 1848-49-iki. orsz. Ereklye-muzeumából való.) Budapest, [1894-1898]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (ny.) 1 t. (színes kőnyomatú címkép) + [12] + 451 + [1] p. + 2 t. (színes kőnyomat) + 2 melléklet (hasonmások); 1 t. (színes kőnyomatú címkép) + [10] + 439 + [1] p. + 2 melléklet (hasonmások); [8] + 438 (helyesen 444) p. + 2 melléklet (hasonmások); 1 t. (duplaoldalas címkép) + [10] + 448 p. + 2 t. (egy színes, egy duplaoldalas ) + 2 melléklet (hasonmások) + 1 térkép (színes, duplaoldalas); 1 t. (címkép) + [10] + [449]-1015 + [1] p. + 2 t. (duplaoldalas) + 3 melléklet (hasonmás). Első kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközti portrékkal, rajzokkal, ábrákkal és térképekkel rendkívül gazdagon díszített munka, a szabadságharc ikonográfiájának máig leggazdagabb albuma. Az eredetileg füzetekben megjelenő történeti munka az előfizetési felhívásban meghirdetett 30-32 füzet terjedelmet végül háromszorosan meghaladta, ez pedig a korabeli kritika szerint az utóbbi évtizedek egyik legszemérmetlenebb üzleti húzása volt, hiszen a szabadságharccal kapcsolatos kegyeletes érzésekből csinált - a terjedelem és az ár megháromszorozása folytán - tekintélyes profitot. Egységes, festett-aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Franklin-Társulat kötészete, Budapest), az első kötéstáblákon Zala György budavári honvédszobrának aranyozott, dombornyomású képével, vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.
19127.

36 000 HUF
97,30
105,88
9
Hammer price:
60 000 HUF
Janotyckh von Adlerstein, Joh[ann]: Archiv des ungarischen Ministeriums und Landesvertheidigungsauschusses. Vollständige Sammlung aller vom 16. März 1848 bis 5. Januar 1849 erschienenen Verordnungen, Proklamationen, Zuschriften, amtlichen Mittheilungen, 1-2. kötet egy kötetben, (3 kötetben teljes) Altenburg, 1851. Verlag von H. A. Pierer. [2] + XXIX + [1] + 287 + [1] p.; [2] + VI + 408 p. A sorozat az 1848. márciusi 12 ponttól kezdve 1849 januárjáig adja közre a forradalom hivatalos és félhivatalos iratait, proklamációkat, hadügyi iratokat (Jellasics felhívásával végződik az I. kötet), Kossuth Lajos pénzügy- és Mészáros Lázár hadügyminiszter leveleit. Korabeli aranyozott félvászon kötésben, előzéklap kijár.
19128.

15 000 HUF
40,54
44,12
Hammer price:
15 000 HUF
Törvényhatósági tudósítások. Kossuth Lajos levelezése 1836. évi julius 1-től 1837. évi majus 7-ig. Budapest, 1879. Légrády Testvérek [ny.] 323 + [3] p. Első kiadás. Mint az közismert, az 1832-1836. évi országgyűlés egyik nagy eredménye volt Kossuth Lajos Országgyűlési tudósításainak megjelenése. A magyar országgyűlések korábban is nyilvános ülések voltak, jegyetek is készültek egyes határozatokról, melyek nyomtatott formában is megjelentek, ám az ülések érdemi részének, a részletes vitáknak nem maradt nyoma. A nemesi ellenzék vezetői Wesselényi Miklós vezérletével a korábbi országgyűlés jurátusi megfigyelőjeként saját részre korábban is feljegyzéseket készítő Kossuth Lajost kérték fel arra a feladatra, hogy a formálódó közvéleményt részletesen tájékoztassa az országgyűlés vitáiról. A tudósítások kéziratos formában készültek, és kéziratos formában sokszorosított magánlevélként jutottak el a folyamatosan bővülő előfizetői körhöz. Az 1832-1836. évi országgyűlés berekesztése után Kossuth ellenzéki szellemben szerkesztett politikai folyóirata más néven, Törvényhatósági tudósítások néven folytatódott, a politikai munka áthelyeződésével pedig immár a megyegyűlések politikai vitáiról tudósított, az ország számos megyéjében párhuzamosan folyó gyűlések vitáiról, számos munkatárs bevonásával, de Kossuth Lajos végső szerkesztésével. A Törvényhatósági tudósítások lapszámai nyomtatási engedély híján továbbra is kéziratos formában terjedtek, ám jó fél év eltelte után a cenzúra a magánlevelezésként terjedő sajtóintézményt betiltotta. A címoldalon a kötet szerkesztőjének, Földváry Mihálynak tulajdonosi bélyegzése egy további tulajdonosi bélyegzés és egy tulajdonosi bejegyzés társaságában. Példányunk levelein enyge hullámosság. Poss.: Földváry Mihály Pest megyei alispán, országgyűlési képviselő; Lükő Géza; Lükő Gyula. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19129.

Available
12 000 HUF
32,43
35,29
  Add to cart
  Remove
Report of the Special Committee Appointed by the Common Council of the City of New York, to Make Arrangements for the Reception of Gov. Louis Kossuth, the Distinguished Hungarian Patriot. (A New York város tanácsa által kijelölt, Kossuth Lajos kormányzó-elnök fogadását előkészítő különbizottság jelentése). New York, 1852, Published by Order of the Common Council (McSpedon & Baker), 1 (címkép, Kossuth Lajos portréja) t.+ III+(1)+756 p.+ 3 t. Angol nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott, Kossuth-portréval díszített egészvászon-kötés, kissé fakó borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, az elülső szennylapon kivágásból eredő kisebb hiánnyal. A hátsó szennylapon az Állami Könyvterjesztő Vállalat aukciós címkéjével (a könyv az ÁKV 1971. évi 213. aukcióján szerepelt), illetve az aukciós vásárlást igazoló szelvénnyel. Rendkívül ritka!
19130.

12 000 HUF
32,43
35,29
Hammer price:
13 000 HUF
Horváth Mihály: Kossuth Lajos újabb leveleire. Pest, 1868, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 131 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, minimálisan sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal, tulajdonosi bélyegzővel (Dr. Mihálkovics Elemér).
19131.

Available
6 000 HUF
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

42. Grand auction:

Viewing: from April 22 to May 2

Settlement: from May 21

  Events