Tétel

Catalogue number:

19128.
42. Closed major auction
Books: History

15 000 HUF

Description:

Janotyckh von Adlerstein, Joh[ann]: Archiv des ungarischen Ministeriums und Landesvertheidigungsauschusses. Vollständige Sammlung aller vom 16. März 1848 bis 5. Januar 1849 erschienenen Verordnungen, Proklamationen, Zuschriften, amtlichen Mittheilungen, 1-2. kötet egy kötetben, (3 kötetben teljes) Altenburg, 1851. Verlag von H. A. Pierer. [2] + XXIX + [1] + 287 + [1] p.; [2] + VI + 408 p. A sorozat az 1848. márciusi 12 ponttól kezdve 1849 januárjáig adja közre a forradalom hivatalos és félhivatalos iratait, proklamációkat, hadügyi iratokat (Jellasics felhívásával végződik az I. kötet), Kossuth Lajos pénzügy- és Mészáros Lázár hadügyminiszter leveleit. Korabeli aranyozott félvászon kötésben, előzéklap kijár.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras