Books: History

Number of items: 45

19156.

10 000 HUF
27,03
29,41
Lukachich Géza: Magyarország megcsonkításának okai. Bp.,[1932], Nyukosz, (Madách-ny.),161+3 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a hátsó borítón kis szakadással.
19157.

8 000 HUF
Réthy László: Az oláh nyelv és nemzet megalakulása. Történeti- Nép- és Földrajzi Könyvtár. XX. köt. Nagybecskerek, 1890., Pleitz Fer. Pál, 6+268 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, a kötéstáblák belsején és a szennylapokon foxing foltokkal.
19158.

6 000 HUF
A nagy-károlyi gróf Károlyi család oklevéltára. A család megbízásából kiadja Károlyi Tibor. Sajtó alá rend. Géresi Kálmán. 1-5. kötet. Teljes! .  Bp. 1882-1897. Kocsi Sándor ny. - Franklin ny. 5 db. Fűzve, kiadói borítóban, kisebb sérülésekkel a borítón, az I. kötet hátsó borítója hiányzik, de összességében jó állapotú sorozat . 1. Oklevelek 1253-1413. 2. Oklevelek 1414-1489. 3. Oklevelek és levelezések 1491-1600. 4. Oklevelek és levelezések 1600-1700. 5. II. Rákóczi Ferenc fejedelem korabeli oklevelek és levelezések. 1703-1707. Bp., 1882-1897, Kocsi Sándor Ny. - Franklin ny.. XVIII, [2], 620p., 5t. (kihajtható műmelléklet); XXXVII, [2], 578p., 1t. (kihajtható leszármazási tábla), 2t. (színes), 2t. (kihajtható műmell.); XXIII, 663p., 3t. (színes), 3t. (kihajtható műmell.); VIII, 624p., 1t. (színes); VIII, 767p. A kötetek, a Károlyi családhoz köthető, az 1253 és 1707 közötti időszakban keletkezett írásokat tartalmazzák, a keletkezésüknek megfelelően magyar, latin és német nyelven. Alapvető történeti forrásmunka!
19159.

30 000 HUF
81,08
88,24
Kis Bálint, baczka-madarasi: Az Árpádok királyi vére Magyarország családaiban. Ötvenhét nemzedékrendi táblával.  Budapest, 1895. Athenaeum. [4] + 35 p. + 56 t. (45 kétlapos) + XX + [1] p. Példányunk a címlapon jelzett 57 tábla helyett 56-ot tartalma, tudomásunk szerint a mű így teljes. Kiadói kissé sérült, ragasztott papírborítóval. Egy-két lapon sérülésekkel. Ritka!
19160.

20 000 HUF
54,05
58,82
19161.

6 000 HUF
(Schönholz, Frdr. Ant.v.): Traditionen zu Charakteristik Oesterreichs, seines Staats- und Volkslebens unter Franz dem Ersten. I-II. Leipzig, 1844. Hartknoch.IV, 298; VI, 310 p. Későbbi félvászon kötésben.
19162.

6 000 HUF
Preussens Bluthochzeit. Genaue Beschreibung der Berliner Ereignisse und die Leichenfeier der Gefallenen. Bautzen, 1848. Reichel. 16p. Kiadói papírborítóval, korabeli félvászon védőborítóval , Körbevágva Ritka 1848-as pamflet / With publishers paper cover, contemporary half-canvas dust cover, cut around Rare pamphlet from 1848
19163.

Preussens Bluthochzeit. Genaue Beschreibung der Berliner Ereignisse und die Leichenfeier der Gefallenen. Bautzen, 1848. Reichel. 16p. Kiadói papírborítóval, korabeli félvászon védőborítóval , Körbevágva Ritka 1848-as pamflet / With publisher's paper cover, contemporary half-canvas dust cover, cut around Rare pamphlet from 1848

6 000 HUF
Szydlow-Szydlowszki, Stefan Graf von - Pastinszky, (Miklós) Nikolaus R. von: Der polnische und litauische Hochadel. Bp. 1944. (Pastinszky.) 123 l. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban. / In paper binding.
19164.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF