Holló Ernő: Férfiének. A szerző által volt osztálytárs részére DEDIKÁLT példány. Az osztálytárs "Tiszteletpéldány a szerzőtől" bejegyzésével, valamint a possessori bejegyzésével is a címlapon. [Széplaky Lajos máv segédtiszt Mádéfalva...] Bp. 1939, Magyar Ut, 62 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, megviselt állapotú borítóval, foltos lapokkal.
Albert Gábor: ...mi pedig itt maradtunk. A szerző, Albert Gábor (1929-2017) Kossuth- és József Attila-díjas író, műfordító, könyvtáros által dedikált példány. Bp., 1996, Kráter Műhely Egyesület, 171+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Lehotzky Sándor, királylehotai: A jelzálogüzlet kézikönyve. Pénzintézetek, ügyvédek, kereskedelmi akadémiák és felső kereskedelmi iskolák részére. Bp., 1913, Bichler I.-ny., VIII+238+(2) p. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal. Ritka!
[Suppan Vilmos]: Siculus Viator: A szentgáli csoda. Szövetkezeti regény. Bp., 1938.,"Hangya", 125+1 p. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, szakadt borítóval, kissé sérült gerinccel, a borító elvált a könyvtesttől és a fűzése laza, a hátsó borítón és a hátsó szennylapon firkával, a hátsó szennylapon hiánnyal.
Csite Károly: Atyafiak takarékban. Rajzok és elbeszélések. Gyoma, 1911, Kner Izidor, 117+3 p. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, a borítón címkével, a címlapon bélyegzésekkel.
Székelyek a költők dalaiban. Összegyűjtötte: Havadi Mihály Gábor. Benedek Elek előszavával. (Bp., 1908, Lampel R.), (III)-VII p.+ 274 p. (eredetileg 276 p.) Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a címlap és az utolsó lap hiányzik, helyenként ceruzás aláhúzásokkal.
1854 Új Magyar Múzeum. Egyszersmind a Magyar Akadémia közlönyve. Kiadja Toldy Ferenc. IV. évf. III. füzet. Pest, 1854, Emich Gusztáv, 201-304 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos.