Books: Religion

Number of items: 112

Eliade, Mircea: Vallási hiedelmek és eszmék története I. Bp., 1994, Osiris-Századvég. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24467.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Durcsák, Joannes. Compendium doctrinae religionis christianae in usum scholasticae juventutis. Agriae, 1825. Typ. lycei episcopalis 8. 371 l. Korabeli kartonált papírkötésben, korabeli bejegyzésekkel
24468.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Assisi Szent Ferenc iratai. Ford. és bevezetéssel ellátta: P. Takács Ince. Bp., 1929, Szűz Máriáról Nevezett Ferences Rendtartomány, (Pesti-ny.), 1 t.+179 p.  A fordító P. Takács Ince O. F. M. (1894-1974) többek között 1942-1945-ben Budapesten házfőnök, 1945-ben prefektus, 1948-ban teológiai tanár Szombathelyen. "Takács Ince Szent Ferencnek azokat az írásait fordította le, amelyeknek hitelességét a legújabb filológiai kritika sem vonhatja kétségbe. A fordító tájékozott ember, aki megválogatta mit honnan fordítson. A legtöbb szöveget a quaracchi atyák kiadásából fordította. A magyar fordítás folyékony és szabatos mai magyar nyelv, de ha a fordítás hűsége és magyarossága közül kellett választania, sokszor döntött a hűség mellett. Az iratok legnagyobb része a szerzet megalapításával foglalkozik. Ez is, egy nagy jelentőségre szert tevő szerzetesrend kialakulása is, érdekelheti a laikus olvasót, azonban talán még érdekesebb az az emberideál, amelyet Szent Ferenc rendtársai szeme elé állít"- volt olvasható a Napkelet 1929. november 15-i számában.  Kiadói papírkötés, a borítón szélein apró sérülésekkel, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.
24469.

Assisi Szent Ferenc iratai. Ford. és bevezetéssel ellátta: P. Takács Ince. Bp., 1929, Szűz Máriáról Nevezett Ferences Rendtartomány, (Pesti-ny.), 1 t.+179 p.

A fordító P. Takács Ince O. F. M. (1894-1974) többek között 1942-1945-ben Budapesten házfőnök, 1945-ben prefektus, 1948-ban teológiai tanár Szombathelyen.
"Takács Ince Szent Ferencnek azokat az írásait fordította le, amelyeknek hitelességét a legújabb filológiai kritika sem vonhatja kétségbe. A fordító tájékozott ember, aki megválogatta mit honnan fordítson. A legtöbb szöveget a quaracchi atyák kiadásából fordította. A magyar fordítás folyékony és szabatos mai magyar nyelv, de ha a fordítás hűsége és magyarossága közül kellett választania, sokszor döntött a hűség mellett. Az iratok legnagyobb része a szerzet megalapításával foglalkozik. Ez is, egy nagy jelentőségre szert tevő szerzetesrend kialakulása is, érdekelheti a laikus olvasót, azonban talán még érdekesebb az az emberideál, amelyet Szent Ferenc rendtársai szeme elé állít"- volt olvasható a Napkelet 1929. november 15-i számában.

Kiadói papírkötés, a borítón szélein apró sérülésekkel, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Rerum novarum 1891-1941 XIII. Leo pápa szociális és társadalomújító szózatának hatása Szent István magyar birodalmában 1891-1941. A félszázados jubileumra szerkeszti és kiadja a Rerum Novarum emlékbizottság. 143p. Ragasztott papírgerinccel
24470.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
[Szeghy Ernő] Szent Teréziáról Nevezett Ernő Atya: Szent Terézia és a Kármeliták. A sarutlan kármeliták alapítójának szenttéavatása háromszázados évfordulójára I-II. köt. Bp., 1921, Stephaneum, 1 t.+503 p.;1 t.+ 462 p. Átkötött modern félvászon-kötés, az első kötetben az utolsó 5 lap javított, a második kötetben a címkép foltos.
24471.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Barsi Balázs - Keppel Márton: Szombat esti elmélkedések. Barsi Balázs által DEDIKÁLT! 2012, Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24472.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Szombathi [János] Johanne: Historia scholae seu collegii ref. Sárospatakiensis    Pars I. (Unicus.) Az előszót írta: Erdélyi János. /Magyar Prot. Egyháztörténelmi Emlékek/ Sárospatak, 1860. Jäger K. [4] XIII, 260 [4] p. Címkép hiány. Fűzve, kötés nélkül, felvágatlan. Ritka!
24473.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
P. Dr. Szalay János: A szombathelyi Szent Domonkos-rendiek lelkipásztori működése 1638-1938. Szombathely, 1938, Martineum. Kiadói papírkötés, ráragasztott műanyag borítóval, kopottas állapotban.
24474.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
[Aprónyomtatvány] Könyörgő ének Jézus Szent Szívéhez Kaszap István megdicsőüléséért. Szövegét írta: Endrődy László, zenéjét szerezte: Kozáky István. Budapest, [1938 körül]. Cantate (Hamar nyomda). [4] p. Aprónyomtatványunk a fiatalon elhunyt Kaszap István (1916-1935) jezsuita novícius emlékére született. A székesfehérvári tornászbajnok és cserkész ifjú 1935 őszén jelentkezett a budai Manrézába, a jezsuita novíciusok intézetébe, egy év noviciátus után elhunyt. Jezsuita lelkiségben példamutató élete jelentős feltűnést keltett katolikus körökben, fehérvári sírhelye valóságos zarándokhellyé vált, szentté avatását is indítványozták, életét ismertető kiadványok születtek magyar és idegen nyelveken. Kegyes célzatú zenei aprónyomtatványunk Kaszap István életét állítja példának a hívek számára. Enyhén elszíneződött, jó állapotú lap, hajtogatva.
24475.

[Aprónyomtatvány] Könyörgő ének Jézus Szent Szívéhez Kaszap István megdicsőüléséért. Szövegét írta: Endrődy László, zenéjét szerezte: Kozáky István.
Budapest, [1938 körül]. Cantate (Hamar nyomda). [4] p.
Aprónyomtatványunk a fiatalon elhunyt Kaszap István (1916-1935) jezsuita novícius emlékére született. A székesfehérvári tornászbajnok és cserkész ifjú 1935 őszén jelentkezett a budai Manrézába, a jezsuita novíciusok intézetébe, egy év noviciátus után elhunyt. Jezsuita lelkiségben példamutató élete jelentős feltűnést keltett katolikus körökben, fehérvári sírhelye valóságos zarándokhellyé vált, szentté avatását is indítványozták, életét ismertető kiadványok születtek magyar és idegen nyelveken. Kegyes célzatú zenei aprónyomtatványunk Kaszap István életét állítja példának a hívek számára.
Enyhén elszíneződött, jó állapotú lap, hajtogatva.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Farkas Attila Márton: Céljainkon túl. 21. századi buddhista tanulmányok a tudat, az idő és a valóság természetéről. A Tan Kapuja Tanító 3. [Bp.], 2020, Tan Kapuja Buddhista Egyház. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
24476.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Edith Stein: A kereszt tudománya. Keresztes Szent Jánosról írt tanulmányok. Bp., 1981, Szent István Társulat, 282 p.+ Melléklettel: 31 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
24477.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Dobosy Antal: A Nincs-kapu. A zen buddhizmus klasszikus kóangyűjteménye, tanítással, kifejtéssel és jegyzetekkel. A Tan Kapuja Tanítói1. Bp., 2021, Tan Kapuja Buddhista Főiskola. Kiadói papírkötés, az elülső borító alsó sarkán apró szamárfüllel.
24478.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF