Books: Religion

Number of items: 112

24443.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
9 500 HUF
25,75
29,69
Minimum bid:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
24444.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
[Czuppon, Georgius] Reflexiones historico-hermenueticae super exegesi biblica novissime scholis theologicis apud nonnullos per abusum invecta. Pars 1. (8-r. XIV, 384 és 3 l.) Sopronii, 1816. Typ. haeredum Siessianorum. Korabeli papírkötésben, Ritka!
24445.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Prímás-album. Dr. Serédi Jusztinián Magyarország bíbornok hercegprímása tiszteletére. Szerk.: Az Országos Katolikus Szövetség. Bp., 1928, Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
24446.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Bajzik [János Keresztély], Joanne(s) Bapt(ista) Compendium corporis juris canonici, exhibens summam canonum, constitutionum, decretorum modernis temporum circumstantiis accomodatam. Opus consistorialibus, advocatis, aliiisque ecclesiasticis perquam utile. [Pest] Pestini, 1836. Typis Trattner-Károlyianis. VI + [7]?317 + [19] p.; Egyetlen kiadás. A szerzőnek összesen két műve jelent meg. Korabeli, félvászon kötésben.
24447.

Bajzik [János Keresztély], Joanne(s) Bapt(ista)
Compendium corporis juris canonici, exhibens summam canonum, constitutionum, decretorum modernis temporum circumstantiis accomodatam. Opus consistorialibus, advocatis, aliiisque ecclesiasticis perquam utile.
[Pest] Pestini, 1836. Typis Trattner-Károlyianis. VI + [7]?317 + [19] p.; Egyetlen kiadás.
A szerzőnek összesen két műve jelent meg.
Korabeli, félvászon kötésben.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
A jászóvári premontrei kanonokrend jubileumi névtára 1802-1902. Történeti bevezetéssel.    Budapest, 1902. Stephaneum ny. 353 1 sztl. lev. 9 t Egészvászon kötésben
24448.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Hajnal Mátyás: Szíves könyvecske. Bécs, 1629. Az Jesus szivet szerető sziveknek aytatossagara szives képekkel ki formáltatott és azokrúl való elmélkedésekkel és imadságokkal megmagyaráztatott könyvechke. Bibliotheca Hungarica Antiqua XXVII. Bp., 1992., Balassi - MTA, 32+206 p.; 27+1 p. Fakszimile kísérőfüzettel. Benne Holl Béla tanulmányával. Kiadói egészműbőr-kötés.
24449.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Tenigl-Takács László: Krónika. 1999, Ursus, 343 p.  Tenigl-Takács László Krónika című kötete a magyar buddhista irodalom egyik legkülönlegesebb és legjátékosabb műve, amely most, a Tan Kapuja Buddhista Főiskola gondozásában, új kiadásban ismét elérhetővé vált. A könyv már első megjelenésekor (1999, URSUS Kft.) kultikus státuszt szerzett, most pedig új borítóval, friss tipográfiával és változatlanul szellemes, ironikus hangvétellel várja az olvasókat. A "Krónika" nem hagyományos buddhista tanító könyv, hanem egyfajta irodalmi játék, amely a fikció és a valóság, a tudományos igényesség és a szabad fantázia határán egyensúlyoz. Maga a szerző is bevallja: "Krónikája - az illendőséget megszegve - zömében fikciókat és valótlan adatokat tartalmaz, sőt, a Buddha-Dharmához fűződő, mély lelki kapcsolatától eltekintve szemenszedett hazugság az egész. Nemkülönben hamisítvány a hivatkozott költemények, idézetek és források jelentős része is." A kötet célja nem a félrevezetés, hanem az, hogy az olvasót elgondolkodtassa, szórakoztassa, és játékos módon vezesse végig a buddhista hagyomány, a keleti bölcselet, valamint a magyar szellemi élet valós és képzelt alakjainak világán.  Kiadói papírkötés.
24450.

Tenigl-Takács László: Krónika. 1999, Ursus, 343 p.

Tenigl-Takács László Krónika című kötete a magyar buddhista irodalom egyik legkülönlegesebb és legjátékosabb műve, amely most, a Tan Kapuja Buddhista Főiskola gondozásában, új kiadásban ismét elérhetővé vált. A könyv már első megjelenésekor (1999, URSUS Kft.) kultikus státuszt szerzett, most pedig új borítóval, friss tipográfiával és változatlanul szellemes, ironikus hangvétellel várja az olvasókat.
A "Krónika" nem hagyományos buddhista tanító könyv, hanem egyfajta irodalmi játék, amely a fikció és a valóság, a tudományos igényesség és a szabad fantázia határán egyensúlyoz. Maga a szerző is bevallja: "Krónikája - az illendőséget megszegve - zömében fikciókat és valótlan adatokat tartalmaz, sőt, a Buddha-Dharmához fűződő, mély lelki kapcsolatától eltekintve szemenszedett hazugság az egész. Nemkülönben hamisítvány a hivatkozott költemények, idézetek és források jelentős része is."
A kötet célja nem a félrevezetés, hanem az, hogy az olvasót elgondolkodtassa, szórakoztassa, és játékos módon vezesse végig a buddhista hagyomány, a keleti bölcselet, valamint a magyar szellemi élet valós és képzelt alakjainak világán.

Kiadói papírkötés.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
[Szalézi Szent Ferenc] Saint Francois de Sales:  Introduction á la Vie dévote. Tome I-II. Texte établi et présenté par Charles Florisoone. [Teljes mű két kötetben, egybekötve.] Paris, 1930. Éditions Fernard Roches (Imprimerie Maulde et Renou). LI + 168 + [4] p.; 215 + [7] + 2 p. Szalézi Szent Ferenc (1567-1622) francia katolikus teológiai doktor, hitszónok, hitvitázó, rendalapító, főként a Savoyai Hercegség és Svájc területén működött. Korszakában a svájci-savoyai területen a protestáns egyházak erős befolyással bírtak, így szerzőnk gyakran üres templomokban kényszerült hirdetett igét. Tapasztalatából kiindulva beszédeit inkább írásos formában terjesztette. Ügybuzgalma nem volt hiábavaló: működési területén a helységek egymás után tértek katolikus hitre. A Genf címzetes püspökévé választott szerző 1608-ban írta meg fő művét "Introduction á la Vie dévote" (Bevezetés a jámbor életbe) címmel, mely a következő évben nyomtatásban is megjelent (Lyon, 1609). Az öt részre tagolódó munka az imádságos, jámbor katolikus élet elveit dolgozza ki. 1930. évi kiadásunkból a rendes kiadáson felül 516 számozott példány is készült, különleges papírra. Példányunk számozatlan. A címlapokon régi tulajdonosi bejegyzés. (Collection "Les Textes Francais".) Korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén. Körülvágatlan, szép példány.
24451.

[Szalézi Szent Ferenc] Saint Francois de Sales: Introduction á la Vie dévote. Tome I-II. Texte établi et présenté par Charles Florisoone. [Teljes mű két kötetben, egybekötve.]
Paris, 1930. Éditions Fernard Roches (Imprimerie Maulde et Renou). LI + 168 + [4] p.; 215 + [7] + 2 p.
Szalézi Szent Ferenc (1567-1622) francia katolikus teológiai doktor, hitszónok, hitvitázó, rendalapító, főként a Savoyai Hercegség és Svájc területén működött. Korszakában a svájci-savoyai területen a protestáns egyházak erős befolyással bírtak, így szerzőnk gyakran üres templomokban kényszerült hirdetett igét. Tapasztalatából kiindulva beszédeit inkább írásos formában terjesztette. Ügybuzgalma nem volt hiábavaló: működési területén a helységek egymás után tértek katolikus hitre. A Genf címzetes püspökévé választott szerző 1608-ban írta meg fő művét "Introduction á la Vie dévote" (Bevezetés a jámbor életbe) címmel, mely a következő évben nyomtatásban is megjelent (Lyon, 1609). Az öt részre tagolódó munka az imádságos, jámbor katolikus élet elveit dolgozza ki. 1930. évi kiadásunkból a rendes kiadáson felül 516 számozott példány is készült, különleges papírra. Példányunk számozatlan.
A címlapokon régi tulajdonosi bejegyzés.
(Collection "Les Textes Francais".)
Korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén. Körülvágatlan, szép példány.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
P. Szedő Szeverin OCD: A magány szigete. Éveim egy karthauzi kolostorban. Pécs,[1998.] Sarutlan Kármelita Nővérek, 137 p. 1. kiadás. Kiadói papírkötés.
24452.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
24453.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Danielik [János], John:  Two Adresses delivered at the Sittings of the Central-Comittee of The Society of St. Ladislaw. Translated by Anthony Reményi. (Pest, 1862). (Emich Gusztáv ny.) 40 + [2] p. Egyetlen angol nyelvű kiadás. Danielik János (1817-1888) egri kanonok, lapszerkesztő, kultúraszervező, a Magyarország keleti részeiben és keleti határain túl élő magyar katolikusok segélyezési és iskolaügyét felkaroló Szent László Társulat alapítója. Kötetünk a több évnyi szervezőmunka után 1861 tavaszán engedélyezett egyesület első ülésein elhangzott Danielik-beszédeket tartalmazza, amely a katolikus egyházra, azon belül is a magyar katolikus egyházra váró feladatokat tekinti át az új (nemzetiségi és szociális) kihívásokkal teli korban. A Szent László Társulat nem kevés nemzetpolitikai feladatot is vállalt magára, amennyiben az ország keleti részében élő nem magyar ajkú katolikusokat egyszerre kívánta a magyar haza és a katolikus egyház híveivé tenni. Kötetünk a Szent László Társulat 1861. október 1-jén és 1862. február 4-én tartott ülésén elhangzott Danielik-beszédek angol nyelvű fordítását tartalmazza. Kiadványunk megjelent francia nyelvű változatban is. Könyvtári duplum. Vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben. Jó példány, ritka könyv.
24454.

Danielik [János], John: Two Adresses delivered at the Sittings of the Central-Comittee of The Society of St. Ladislaw. Translated by Anthony Reményi.
(Pest, 1862). (Emich Gusztáv ny.) 40 + [2] p. Egyetlen angol nyelvű kiadás.
Danielik János (1817-1888) egri kanonok, lapszerkesztő, kultúraszervező, a Magyarország keleti részeiben és keleti határain túl élő magyar katolikusok segélyezési és iskolaügyét felkaroló Szent László Társulat alapítója. Kötetünk a több évnyi szervezőmunka után 1861 tavaszán engedélyezett egyesület első ülésein elhangzott Danielik-beszédeket tartalmazza, amely a katolikus egyházra, azon belül is a magyar katolikus egyházra váró feladatokat tekinti át az új (nemzetiségi és szociális) kihívásokkal teli korban. A Szent László Társulat nem kevés nemzetpolitikai feladatot is vállalt magára, amennyiben az ország keleti részében élő nem magyar ajkú katolikusokat egyszerre kívánta a magyar haza és a katolikus egyház híveivé tenni. Kötetünk a Szent László Társulat 1861. október 1-jén és 1862. február 4-én tartott ülésén elhangzott Danielik-beszédek angol nyelvű fordítását tartalmazza. Kiadványunk megjelent francia nyelvű változatban is.
Könyvtári duplum.
Vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben. Jó példány, ritka könyv.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF