A Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartományának története. Szerk.: Erdős István. Acta Historica Hungarica SSND 2. [Bp.], 2015, Boldogasszony Iskolanővérek, 315 p. Kiadói papírkötés.
Bíró Sándor et al.: A magyar református egyház története. Révész Imre előszavával. Bp., 1949, Kossuth, 512 p.+ 14 t. A szövegközti rajzok Matskássy Gyula munkái. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Xavier Léon-Dufour - Szabó Ferenc - Nagy Ferenc (szerk.): Biblikus Teológiai Szótár. Róma, 1976, Dario Detti nyomda, XXXII+1518 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés.
[Steen, Cornelis Cornelissen, van den] Cornelius a Lapide: Commentaria In Quatuor Prophetas Maiores. Auctore R. P. Cornelio Cornelii A Lapide. [Antwerpen] Antverpiae, 1703. Apud Hernicum et Cornelium Verdussen. [38] + 1414 + [90] p. Folio. Példányunkból hiányzik a munka rézmetszetű díszcímlapja. Cornelius a Lapide (1567-1637) flamand jezsuita szerzetes, bibliatudós, exegéta, a Leuveni Egyetem teológiaprofesszora. Tudós munkássága során - Jób könyve és a Zsoltárok kivételével - elkészítette a teljes katolikus Szentírás jezsuita szemléletű bibliamagyarázatát, amely a Biblia szövegét történelmi és teológiai kontextusba helyezi. A nagy próféták könyveiről, Ézsaiás, Jeremiás, Ezékiel és Dániel próféta könyveiről írt szentírás-magyarázatai először 1621-ben jelentek meg, külön-külön kötetekben. Példányunk az 1681-1714 között megjelenő, első teljes jezsuita bibliakommentár-folyam részeként megjelenő gyűjteményes kiadásból való, mely címlapja megjegyzése szerint "Postrema editio aucta et recognita", azaz javított, bővített és végső formába öntött kiadásnak számít. Oldalszámozáson belül belső címlapokkal, Ézsaiás, Jeremiás, Ezékiel és Dániel próféta egész oldalas, rézmetszetű portréival, fametszetű könyvdíszekkel. A belső címlapokon régi gyűjteményi bejegyzés. Egyes oldalakon foxing, alul, szövegtükrön kívüli apró, halvány ázásfolt. Egy levél sarkán apró hiány, öt levél sarkán, nyolc levél szélén apró pótlás, kötetünk utolsó harmadának lapjain szövegtükrön kívüli, apró szúrágásnyom. Poss.: Tolnai kapucinusok könyvtára. Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott, enyhén kopott, sérült gerincű korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat vörös és zöld címkén. A gerincen alul és felül apró szúrágásnyomok, középen egykori katalóguscímke, a kötéstáblákon apró kopások. Dekoratív, szép példány.
Dictionarium manuale casuum conscientiae: in quo praeter casuum solutionem... Celeberrimis Nostrorum Temporum Viris Pontas, De Lamet Ac Fromageau... Venetiis, 1761. Jo. Baptistae Pasquali. 483p., 508p., Korabeli aranyozott félbőr kötésben.
A könyv szótár-/lexikonformában tárgyalja azokat az erkölcsi és jogi kérdéseket, amelyek a gyónás során vagy a mindennapi lelkipásztori gyakorlatban felmerülhettek. Célja az volt, hogy gyors eligazítást adjon bonyolult élethelyzetek erkölcsi megítéléséhez. Fő témakörei
Bűnök és erények meghatározása és súlyosságuk megítélése
[Szent Ágoston] D. Aurelii Augustini Hipponensis Episcopi Confessionum Libri XIII. Venetiis, 1779. Pezzana, 1 t. (rézmetszetű címkép) 376+ p. Aranyozott, bordázott félbőr kötésben
R.P. Joannis de Pineda ... Commentariorum in Job. Tomus alter, Continens posteriores commentariorum libros septem, id est, reliqua quinque et viginti capita. Tom I. Bibliopol Sub signo Gryphi 1733. 408p + index Korabeli aranyozott, bordázott egészbőr kötésben.
Karma Yoga oder Der Weg zur Vollkommenheit durch Werke von Swami Vivekananda. Aus dem Englischen übersetzt. Leipzig, 1901, Lotus-Verlag. 128p. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
Alexandre, [Noël] Natalis: Commentarius Litteralis et Moralis in omnes Epistolas Sancti Pauli Apostoli, et in VII Epistolas Catholicas, 1-2. Venetiis, 1772. Ex Typ Balleoniana. 339p, 200p. Egybe kötve, Néhány lap sarkkán sérülésekkel. Korabeli, aranyozott gerincű, kissé sérült egészbőr kötésben.