Der Stat Nürmberg verneute Reformation. Nürmberg [Nürnberg], 1564, Valentin Geißler, 1 (fametszetű díszcímlap) t.+ 2 sztl. lev.+1 (fametszet) t.+40 sztl. lev.+240 lev.+1+1+ 31 [korabeli kézzel írt jegyzetlapok] t. + 1 (fametszetű ábra, sérült) t. Német nyelven. Benne XVIII. század végi folyóiratokkal: 1777-1789 Friedens- und Kriegs-Kurier 3 száma (Num. CCLX (1777. okt. 30), Num. CXVI (1783. május 15.), Num. CLXXXII (1789. július 31.) Nürnberg, 1777-1789, Paul Jonathan Felßecker,német nyelven. 3x2 sztl. lev. Eredeti XVI. századi egészbőr-kötésben, kötéstáblákon keretben: körben növényi ornamentikus díszítéssel, utána szintén körbe figurális díszítésekkel, alattuk feliratokkal, utánuk növénydíszes ornamentkában medalionokkal, bennük arcképekkel, végül szintén növényi ornamentikával, továbbá a borítón keretben "Reformation" és "1564" feliratokkal, kopott, foltos borítóval, a borítón karcolásokkal, és apró lyukakkal, a fém kapcsok hiányoznak, a hátsó táblán (a hiányzó kapcsok mentén), a gerinc felső részén, és a felső sarkokon sérülésekkel, a címlap felső sarkán hiánnyal, a legutolsó lap és a metszet (222-223. lev között) sérült, az elülső szennylapon kis sérüléssel, rajta több korszakból származó bejegyzésekkel, foltos lapokkal, a lapokon bejegyzésekkel, jegyzetekkel, (felthetőleg egy kéz munkái kb. a XVI. sz. végéről/XVII. sz. elejéről), a könyv végén egy kéz általi jegyzetekkel (feltehetőleg XVI. sz. vége/XVII. sz. eleje.) Modern védőtokban, belül bársony védőborítással. Rendkívül ritka, a borítója igazi műremek!
[Szabadkőművesség.] The Holy Bible, containing the Old and New Testaments: Translated out of the original tongues. [Jakab király Bibliája a National Lodge páholy szabadkőműves kötésében és szabadkőműves tartalmú előzéklapjaival.] (1930/1940 körül). New York, [1930/1940 körül]. Thomas Nelson & Sons. [4] + 807 + [1] p.; [2] + 247 + [1] p. + 4 térkép (színes, két oldalas). Amerikai bibliakiadásunk a protestáns Jakab király-féle bibliakiadás szövegét veszi alapul, kiadója a New York-i Thomas Nelson & Sons. 1930 körüli bibliakiadásból származó példányunk később, 1940 körül kaphatta meg szabadkőműves kötését, mely első, kék, körülvágatlan bőr kötéstábláján aranyozott páholyemblémát és a páholy-megnevezést hordoz. Példányunk bekötési évét 1940 körülire becsüljük: a bibliakiadás belíve elé csupán két levélnyi, kézzel kitöltött, egyszínnyomású űrlap csatlakozik; az 1950 utáni szabadkőműves kötésekhez tartozó előzék űrlapok már színesen nyomottak. Példányunk bekötési évét közelebbről meghatározhatják az űrlapokon található 1946. évi bejegyzések. Példányunk belíve használat nyomait nemigen mutatja, ez is megerősíti a szabadkőműves bibliákról alkotott vélekedést, miszerint a bibliákat a páholyokban csak kellékként használták, olvasni nem olvasták. Az első űrlapon a páholy és a szabadkőműves testvér neve kitöltve (ez utóbbit később átsatírozták); lejjebb a felvételi kérelem, a vizsga és a beavatás időpontjának adatai (1946. január 23., február 23., február 27.), végül a beavató atyamester és a titkár saját kezű aláírása. A következő nyomtatott oldalon a legközelebbi szabadkőműves atyafiak listája, mely kapcsolatrendszer alapján a szabadkőműves tag szerencsésen elboldogulhat az üzleti életben. Aranyozott, illusztrált, enyhén sérült gerincű bőrkötésben, aranyozott lapszélekkel, kötéstábláján aranyozott szabadkőműves emblémával. Jó példány.
Schematismus Cleri archi-dioecesis agriensis ad annum Jesu Christi 1895, 1898. Agriae, Typis Lycei Archi-Episcopalis. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.