Available for bidding
24395.
518 Auction: philately, postcards, numismatics, artwork, books, collectibles, jewelry
Books: Religion
18 000 HUF
48,78 EUR, 56,25 USD
0
18 000 HUF
[Szabadkőművesség.] The Holy Bible, containing the Old and New Testaments: Translated out of the original tongues. [Jakab király Bibliája a National Lodge páholy szabadkőműves kötésében és szabadkőműves tartalmú előzéklapjaival.] (1930/1940 körül).
New York, [1930/1940 körül]. Thomas Nelson & Sons. [4] + 807 + [1] p.; [2] + 247 + [1] p. + 4 térkép (színes, két oldalas).
Amerikai bibliakiadásunk a protestáns Jakab király-féle bibliakiadás szövegét veszi alapul, kiadója a New York-i Thomas Nelson & Sons. 1930 körüli bibliakiadásból származó példányunk később, 1940 körül kaphatta meg szabadkőműves kötését, mely első, kék, körülvágatlan bőr kötéstábláján aranyozott páholyemblémát és a páholy-megnevezést hordoz. Példányunk bekötési évét 1940 körülire becsüljük: a bibliakiadás belíve elé csupán két levélnyi, kézzel kitöltött, egyszínnyomású űrlap csatlakozik; az 1950 utáni szabadkőműves kötésekhez tartozó előzék űrlapok már színesen nyomottak. Példányunk bekötési évét közelebbről meghatározhatják az űrlapokon található 1946. évi bejegyzések. Példányunk belíve használat nyomait nemigen mutatja, ez is megerősíti a szabadkőműves bibliákról alkotott vélekedést, miszerint a bibliákat a páholyokban csak kellékként használták, olvasni nem olvasták.
Az első űrlapon a páholy és a szabadkőműves testvér neve kitöltve (ez utóbbit később átsatírozták); lejjebb a felvételi kérelem, a vizsga és a beavatás időpontjának adatai (1946. január 23., február 23., február 27.), végül a beavató atyamester és a titkár saját kezű aláírása. A következő nyomtatott oldalon a legközelebbi szabadkőműves atyafiak listája, mely kapcsolatrendszer alapján a szabadkőműves tag szerencsésen elboldogulhat az üzleti életben.
Aranyozott, illusztrált, enyhén sérült gerincű bőrkötésben, aranyozott lapszélekkel, kötéstábláján aranyozott szabadkőműves emblémával. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |
Basket cost in total: