https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
Continuous online auctions
Tétel

[Szabadkőművesség.] The Holy Bible, containing the Old and New Testame...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall

Available for bidding

Bid:

18 000 20 000 24 000

 

1

Starting price:

18 000 HUF
48,78 EUR, 56,25 USD

Number of bids:

0

Minimum bid:

18 000 HUF

Description:

[Szabadkőművesség.] The Holy Bible, containing the Old and New Testaments: Translated out of the original tongues. [Jakab király Bibliája a National Lodge páholy szabadkőműves kötésében és szabadkőműves tartalmú előzéklapjaival.] (1930/1940 körül).
New York, [1930/1940 körül]. Thomas Nelson & Sons. [4] + 807 + [1] p.; [2] + 247 + [1] p. + 4 térkép (színes, két oldalas).
Amerikai bibliakiadásunk a protestáns Jakab király-féle bibliakiadás szövegét veszi alapul, kiadója a New York-i Thomas Nelson & Sons. 1930 körüli bibliakiadásból származó példányunk később, 1940 körül kaphatta meg szabadkőműves kötését, mely első, kék, körülvágatlan bőr kötéstábláján aranyozott páholyemblémát és a páholy-megnevezést hordoz. Példányunk bekötési évét 1940 körülire becsüljük: a bibliakiadás belíve elé csupán két levélnyi, kézzel kitöltött, egyszínnyomású űrlap csatlakozik; az 1950 utáni szabadkőműves kötésekhez tartozó előzék űrlapok már színesen nyomottak. Példányunk bekötési évét közelebbről meghatározhatják az űrlapokon található 1946. évi bejegyzések. Példányunk belíve használat nyomait nemigen mutatja, ez is megerősíti a szabadkőműves bibliákról alkotott vélekedést, miszerint a bibliákat a páholyokban csak kellékként használták, olvasni nem olvasták.
Az első űrlapon a páholy és a szabadkőműves testvér neve kitöltve (ez utóbbit később átsatírozták); lejjebb a felvételi kérelem, a vizsga és a beavatás időpontjának adatai (1946. január 23., február 23., február 27.), végül a beavató atyamester és a titkár saját kezű aláírása. A következő nyomtatott oldalon a legközelebbi szabadkőműves atyafiak listája, mely kapcsolatrendszer alapján a szabadkőműves tag szerencsésen elboldogulhat az üzleti életben.
Aranyozott, illusztrált, enyhén sérült gerincű bőrkötésben, aranyozott lapszélekkel, kötéstábláján aranyozott szabadkőműves emblémával. Jó példány.

Share:

Facebook

Photo of the item taken by : ufk

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment