Books: Religion

Number of items: 112

24394.

Der Stat Nürmberg verneute Reformation. Nürmberg [Nürnberg], 1564, Valentin Geißler,
1 (fametszetű díszcímlap) t.+ 2 sztl. lev.+1 (fametszet) t.+40 sztl. lev.+240 lev.+1+1+ 31 [korabeli kézzel írt jegyzetlapok] t. + 1 (fametszetű ábra, sérült) t.
Német nyelven.
Benne XVIII. század végi folyóiratokkal: 1777-1789 Friedens- und Kriegs-Kurier 3 száma (Num. CCLX (1777. okt. 30), Num. CXVI (1783. május 15.), Num. CLXXXII (1789. július 31.) Nürnberg, 1777-1789, Paul Jonathan Felßecker,német nyelven. 3x2 sztl. lev.
Eredeti XVI. századi egészbőr-kötésben, kötéstáblákon keretben: körben növényi ornamentikus díszítéssel, utána szintén körbe figurális díszítésekkel, alattuk feliratokkal, utánuk növénydíszes ornamentkában medalionokkal, bennük arcképekkel, végül szintén növényi ornamentikával, továbbá a borítón keretben "Reformation" és "1564" feliratokkal, kopott, foltos borítóval, a borítón karcolásokkal, és apró lyukakkal, a fém kapcsok hiányoznak, a hátsó táblán (a hiányzó kapcsok mentén), a gerinc felső részén, és a felső sarkokon sérülésekkel, a címlap felső sarkán hiánnyal, a legutolsó lap és a metszet (222-223. lev között) sérült, az elülső szennylapon kis sérüléssel, rajta több korszakból származó bejegyzésekkel, foltos lapokkal, a lapokon bejegyzésekkel, jegyzetekkel, (felthetőleg egy kéz munkái kb. a XVI. sz. végéről/XVII. sz. elejéről), a könyv végén egy kéz általi jegyzetekkel (feltehetőleg XVI. sz. vége/XVII. sz. eleje.) Modern védőtokban, belül bársony védőborítással.
Rendkívül ritka, a borítója igazi műremek!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
500 000 HUF
1 355,01
1 562,50
Minimum bid:
500 000 HUF
500 000 600 000 700 000
[Szabadkőművesség.] The Holy Bible, containing the Old and New Testaments: Translated out of the original tongues. [Jakab király Bibliája a National Lodge páholy szabadkőműves kötésében és szabadkőműves tartalmú előzéklapjaival.] (1930/1940 körül). New York, [1930/1940 körül]. Thomas Nelson &amp; Sons. [4] + 807 + [1] p.; [2] + 247 + [1] p. + 4 térkép (színes, két oldalas). Amerikai bibliakiadásunk a protestáns Jakab király-féle bibliakiadás szövegét veszi alapul, kiadója a New York-i Thomas Nelson &amp; Sons. 1930 körüli bibliakiadásból származó példányunk később, 1940 körül kaphatta meg szabadkőműves kötését, mely első, kék, körülvágatlan bőr kötéstábláján aranyozott páholyemblémát és a páholy-megnevezést hordoz. Példányunk bekötési évét 1940 körülire becsüljük: a bibliakiadás belíve elé csupán két levélnyi, kézzel kitöltött, egyszínnyomású űrlap csatlakozik; az 1950 utáni szabadkőműves kötésekhez tartozó előzék űrlapok már színesen nyomottak. Példányunk bekötési évét közelebbről meghatározhatják az űrlapokon található 1946. évi bejegyzések. Példányunk belíve használat nyomait nemigen mutatja, ez is megerősíti a szabadkőműves bibliákról alkotott vélekedést, miszerint a bibliákat a páholyokban csak kellékként használták, olvasni nem olvasták. Az első űrlapon a páholy és a szabadkőműves testvér neve kitöltve (ez utóbbit később átsatírozták); lejjebb a felvételi kérelem, a vizsga és a beavatás időpontjának adatai (1946. január 23., február 23., február 27.), végül a beavató atyamester és a titkár saját kezű aláírása. A következő nyomtatott oldalon a legközelebbi szabadkőműves atyafiak listája, mely kapcsolatrendszer alapján a szabadkőműves tag szerencsésen elboldogulhat az üzleti életben. Aranyozott, illusztrált, enyhén sérült gerincű bőrkötésben, aranyozott lapszélekkel, kötéstábláján aranyozott szabadkőműves emblémával. Jó példány.
24395.

Available for bidding
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimum bid:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Methodus recte Gubernandi Parochiam [...] I-II. Tyrnaviae, 1805, Typis Venceslaii Jelinek. Kartonált kötés, kopottas állapotban.
24396.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Zalka János: Szentek Élete I-III. rész. [III. címlapja hiányzik.] Eger, 1860-1863, Érseki Lyceumi Könyvnyomda. Egészbőr kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
24397.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
24398.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
11 000 HUF
11 000 13 000 15 000
Czárán Eszter: Világnak Virága. 1-4 kötet. 2006. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24399.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
24400.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Szinopszis. Máté, Márk, Lukács és János evangéliumának párhuzamos szövege. Bp., 1994, Kálvin János Kiadó, 314+[2] p. Kiadói egészvászon-kötés.
24401.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Zschokke: Historia Sacra antiqui testamenti. Vindobonae et Lipsiae, 1894. Félvászon kötés, festett lapélek, kopottas állapotban.
24402.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Bakay-Karl-Csepregi (szerk.): A Balassák hagyatéka. Szentlőrinc, 2017. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24403.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
24404.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Mailáth János: Vallás-mozgalmak Magyarországban. II. köt. Pest, 1846, Emich Gusztáv, [4]+556 p. Félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
24405.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF