Books: Religion

Number of items: 112

Olvasókönyv a református elemi népiskolák V. osztálya számára. A Református Egyetemes Konvent megbízásából szerkesztette Szondy György. Debrecen, [1938]. Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. 260 p. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált népiskolai olvasókönyvünk protestáns művelődéstörténeti emlék. Ismeretterjesztő, honismereti, néprajzi, erkölcsi írásai alföldi-kálvinista szempontot őriznek, szépirodalmi anyagában feltűnően nagy a protestáns szerzők aránya (Arany János, Tompa Mihály, Szász Károly; Fáy András, Kós Károly). Honismereti írásai a Balaton és a főváros mellett elsősorban a protestáns művelődés szempontjából kitüntetett szerepet játszó erdélyi és abaúj-zempléni vidékekre kalauzolnak. A hónaponkénti beosztás szerinti olvasókönyvben történeti életrajzok mellett (Luther Márton, Kálvin János, Lorántffy Zsuzsanna, Széchenyi István portréi mellett) mezőgazdasági, egészségnevelési és környezetvédelmi írásokban, illetve hitéleti szövegekben tallózhatunk. Példányunk összesen nyolc oldala (fél íve) nyomás nélkül maradt. Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.
24419.

Olvasókönyv a református elemi népiskolák V. osztálya számára. A Református Egyetemes Konvent megbízásából szerkesztette Szondy György.
Debrecen, [1938]. Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. 260 p.
Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált népiskolai olvasókönyvünk protestáns művelődéstörténeti emlék. Ismeretterjesztő, honismereti, néprajzi, erkölcsi írásai alföldi-kálvinista szempontot őriznek, szépirodalmi anyagában feltűnően nagy a protestáns szerzők aránya (Arany János, Tompa Mihály, Szász Károly; Fáy András, Kós Károly). Honismereti írásai a Balaton és a főváros mellett elsősorban a protestáns művelődés szempontjából kitüntetett szerepet játszó erdélyi és abaúj-zempléni vidékekre kalauzolnak. A hónaponkénti beosztás szerinti olvasókönyvben történeti életrajzok mellett (Luther Márton, Kálvin János, Lorántffy Zsuzsanna, Széchenyi István portréi mellett) mezőgazdasági, egészségnevelési és környezetvédelmi írásokban, illetve hitéleti szövegekben tallózhatunk.
Példányunk összesen nyolc oldala (fél íve) nyomás nélkül maradt.
Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Borromeus. Kath. hitszónoklati folyóirat. XXII. évf. 1907-1908. [Egy kötetben.] Szerk. és kiadja: Gerebenics Sándor. Győr, 1908, Győregyházmegye-ny., 889+[1] p.+V p. Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
24420.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
2 db - P. Szőke János: Márton Áron. Nyíregyháza, 1990. + Dr. Marton József (szerk.): Márton Áron emlékkönyv születésének 100. évfordulóján. Kolozsvár, 1996, Gloria. Kötetenként változó kötésben, jó állapotban.
24421.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kiss Sándor: Ifjúsági munka magyar református egyházban. Gyakorlati theologiai magántanári dolgozat. Bp., 1941, Bethlen Gábor, 238+2 p. Kiadói papírkötés.
24422.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Pataky László: Az őrségi református egyházmegye története. 1992, Szabad Tér Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24423.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Kősziklán épült ház ostroma. Kocsi Csergő Bálint latin munkája után fordította Felső-Csernátoni Bod Péter. Lipcse, 1866, Köhler. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
24424.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Lozano, Neal: Eloldozva. Szabadság Krisztusban: A szabadító szolgálat kézikönyve. 2015, Marana Tha. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24425.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
P. Láng Siegfried M. ORC: Magyarság öt-seb titka (Misztériuma). Bp., 2008. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24426.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Gálffy László: Jezsuita szellem. Bp., 1942, Korda Rt., 1 t.+ 87+[1] p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes, foltos borítóval, sérült gerinccel, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
24427.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Dr. Schlőr Alajos: Miért vagyok katolikus? avagy mindegy-e, bármilyen vallást követni? Kalocsa, 1863, Malatin és Holmeyer. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
24428.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Magyar Katolikus Almanach. III. évf. Szerk.: Gerevich Tibor, Leopold Antal, Zsembery István. Kiadja Országos Katolikus Szövetség. Bp., 1929, Stephaneum. Átkötött kopott, félvászon-kötés.
24429.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Megszentelt hazaszeretet. Egyházi beszéd, melyet Szent István király és hitvalló ünnepén, 1906. augusztus 20-án Bécsben, a kapuczinus atyák templomában mondott: Dr. Vucskics Gyula, szentszéki ülnök, nagyváradi esperes-plébános. Nagyvárad, 1906, Szent László Nyomda. Javított papírkötésben, kopottas állapotban.
24430.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF