Sabatier, Paul: Vie de S. Francois d'Assise. Paris, [1912 körül]. Libraire Fischbacher (Imprimerie Alsacienne G. Fischbach, Strasbourg). [4] + CXXVI + 418 + [2] p. Paul Sabatier (1858-1928) francia protestáns lelkész, történész, középkorász, az első modern Szent Ferenc-életrajz írója. Kritikai szemlélettel megírt könyve 1893-ban jelent meg, egy éven belül elnyerte a Francia Akadémia díját, valamint rákerült a Vatikán által betiltott könyvek jegyzékére. Példányunk a munka 40. [!] kiadásából származik. Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félmaroquin kötésben. Dekoratív, szép példány.
Das Neue Testament unseres Herrn und Heilandes Jesu Christi nach der deutschen Übersetzung D. Martin Luthers. Reutlingen, Druck und Verlag von Enßlin und Laiblin. Kiadói dombornyomott, aranyozott félbőr kötés, címlap szakadt, kopottas állapotban.
Joyau, Károly [Charles Anatole]: Aquinói Szent Tamás életrajza. Átnézte Paluscsák Pál. Budapest, 1901. Kiss János - Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + XVIII + 287 + [1] p. Charles-Anatole Joyau (1840-1917) domonkos rendi szerzetes Aquinói Szent Tamás-életrajza eredeti nyelven 1886-ban jelent meg. Magyar fordításának kiadója Kiss János egyetemi tanár, a hazai Aquinói Szent Tamás Társaság alelnöke. A munka első magyar kiadása 1898-ban jelent meg, példányunk a második edícióból való. Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
[Kolossváry Sándor (1775-1842)]: Kolossváry Sándor egyházi beszédei. Első évi folyam I-II. köt. [Egy kötetben]. Pozsony, 1843, Schmid Antal, 1 (címkép) t.+ XV+(1)+199+(1) p.; V+(1)+187+(1) p. Egészvászon-kötésben, foltos borítóval, helyenként kisebb ázásnyomokkal, tulajdonosi bélyegzőkkel (nemes csíkszentimrei Gergely Árpád).
Schmidt, C. (ed): Die Griechischen Christlichen Schriftsteller der Ersten Drei Jahrhunderte: Koptisch-Gnostische Schriften: Die Pistis Sophia -Die Beiden Bucher des Jeu, Unbekanntes Altgnostisches J.C. Hinrichs'sche Buchhandlung, 1905. 408p. Vászonkötésben, az eredeti borító felhasználásával.
Sztripszky Hiador, dr. ? Alexics György dr.: Szegedi Gergely énekeskönyve XVI. századi román forditásban. Protestáns hatások a hazai románságra. Bp., 1911. (Hornyánszky Viktor ny.) 232p. Kiadói pergamenpapír-kötésben, kis sérüléssel.