Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 143

Uher Ferenc: Őssejt-biológia. Bp., 2017, Medicina. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23882.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Moesz Gusztáv (szerk.): Botanikai közlemények. XVI. kötet 1917. Bp., 1917, Kir. M. Természettudományi Társulat.  A Kir. Magy. Természettudományi Társulat Növénytani Szakosztályának folyóiratát 1901 novemberében alapították. "Az 1902-ben Növénytani Közlemények néven először megjelenő folyóirat a Királyi Magyar Természettudományi Társulat (KMTT) 1891-ben megalakult Növénytani Szakosztályának előadásait, híreit közölte. A lap nevét 1909-ben változtatták Botanikai Közleményekre. A KMTT megszűnése után 1952-től a Magyar Biológiai Egyesület majd Társaság Botanikai Szakosztályának lapjaként jelenik meg." A kolligátum négy kötete közül az 1919. évinek (XVIII.) 1920 a kiadási dátuma, az 1920-1921. évit (XIX.) egyben jelentették meg 1921-es dátumot feltüntetve. Az egyes számok két havonta láttak napvilágot.   Félvászon kötés, kopottas állapotban.
23883.

A Kir. Magy. Természettudományi Társulat Növénytani Szakosztályának folyóiratát 1901 novemberében alapították. "Az 1902-ben Növénytani Közlemények néven először megjelenő folyóirat a Királyi Magyar Természettudományi Társulat (KMTT) 1891-ben megalakult Növénytani Szakosztályának előadásait, híreit közölte. A lap nevét 1909-ben változtatták Botanikai Közleményekre. A KMTT megszűnése után 1952-től a Magyar Biológiai Egyesület majd Társaság Botanikai Szakosztályának lapjaként jelenik meg."

Félvászon kötés, kopottas állapotban.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Kelemenné Zathureczky Berta: Az embergyűlölő. 1925. Újrakötött műbőr kötés, eredeti címlap belekötve, ragasztott lapok, kopottas állapotban.
23884.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
23885.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Matematikai szintézis az Egészségügyi Szervező Alapszak számára az elméletektől a feladatokon át a megoldásokig. I. Analízis. Összeállította: Sándor Zoltán, Dr. Dinya Elek. Bp., 2014, Semmelweis Kiadó. Kiadói papírkötés.
23886.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Grósz Lajos: A természet köréből. Népszerű olvasmányok a nagyközönség, a serdülő ifjuság és női olvasók számára. Bp., 1896, Franklin-Társulat, [8]+350+[2] p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzőkkel.
23887.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Tissié Ph.: Az elfáradás és a testgyakorlás. Bp., 1898, K.M. Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
23888.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Ferenczi Sándor:  Lelki problémák a pszichoanalízis megvilágításában. Budapest, 1918. Dick Manó (Újságüzem Kiadó És Nyomda Rt.) 150 + [2] p. Ferenczi Sándor (1873-1933) orvos, elmeorvos, pszichoanalitikus. 1908-tól Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársa, kettejük levelezésének a pszichoanalízis módszertana sokat köszönhetett. Analitikai esetbeszámolói gyűjteményét először 1912-ben tette közzé, példányunk a mű második kiadásából való. Esettanulmányai tárgyköre rávilágít a pszichoanalitikus vizsgálódás korabeli, felfokozott érdeklődéssel kísért, mutatványosságszámba menő témáira. A tartalomból: A tudattalan megismerése -- Hipnotikus hatások lelki elemzése -- Szuggesztió és pszichoanalízis -- A homoszexuálitás jelentősége a tébolyodottság kórtanában -- A trágár szavakról -- Az élc és komikum lélektana -- A pszichoanalitikus mozgalom történetéből. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, a tartalomjegyzék oldalán tulajdonosi könyvjegy. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
23889.

Ferenczi Sándor: Lelki problémák a pszichoanalízis megvilágításában.
Budapest, 1918. Dick Manó (Újságüzem Kiadó És Nyomda Rt.) 150 + [2] p.
Ferenczi Sándor (1873-1933) orvos, elmeorvos, pszichoanalitikus. 1908-tól Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársa, kettejük levelezésének a pszichoanalízis módszertana sokat köszönhetett. Analitikai esetbeszámolói gyűjteményét először 1912-ben tette közzé, példányunk a mű második kiadásából való. Esettanulmányai tárgyköre rávilágít a pszichoanalitikus vizsgálódás korabeli, felfokozott érdeklődéssel kísért, mutatványosságszámba menő témáira.
A tartalomból: A tudattalan megismerése -- Hipnotikus hatások lelki elemzése -- Szuggesztió és pszichoanalízis -- A homoszexuálitás jelentősége a tébolyodottság kórtanában -- A trágár szavakról -- Az élc és komikum lélektana -- A pszichoanalitikus mozgalom történetéből.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, a tartalomjegyzék oldalán tulajdonosi könyvjegy.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Reclus, Élisée: A patak élete. Bp. 1894. (Franklin ny.) 4 sztl. lev. 173 l. 1 sztl. lev. /Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LIII. A VIII. (1893-1895. évi) cziklus 4. kötete./ Egészoldalas képekkel. Kiadói (Molnár Károly) egészvászon-kötésben,
23890.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
23891.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Dr. Schaffer X. Ferenc: Általános geológia. Ford.: Pappné Dr. Balogh Margit. Az eredetivel összehasonlította, kiegészítette és függelékkel ellátta: Dr. Papp Károly. Bp., 1919, Magyar Természettudományi Társulat,(Pátria-ny.), XV+707 p. Kiadói félvászon kötésben, Ex librissel
23892.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
23893.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF