Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 143

Fröhlich Izidor: Az elméleti physika kézikönyve. Bevezető rész: Mathematikai repertorium physikusok számára. Bp., 1890, MTA, VI+208+4 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Ritka!
23846.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Adolf Müller - Karl Müller: Thiere der Heimath. Bände I-II. Deutschlands Säugethiere und Vögel. Geschildert von - und - -. Mit Original- Illustrationen in Farbendruck nach Zeichnungen und Aquarellen von C. F. Deiker und Adolf Müller. Estes Buch: A. Allgemeiner Theil. B. Wesen und Wandel der Säugetiere.; Zweites Buch: Wesen und Wandel der Vögel.; Kassel, 1897., Theodor Fischer, 8+291 p.+20 (színes képtáblák) t. +2 (az egyik fekete-fehér képtábla) t.; 8+365 p.+25 (színes képtáblák) t. Német nyelven. Dritte Auflage. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítókkal, a gerinceken kis sérülésekkel, az I. kötet eleje és első néhány lapja foltos.
23847.

Adolf Müller - Karl Müller: Thiere der Heimath. Bände I-II. Deutschlands Säugethiere und Vögel. Geschildert von - und - -. Mit Original- Illustrationen in Farbendruck nach Zeichnungen und Aquarellen von C. F. Deiker und Adolf Müller.
Estes Buch: A. Allgemeiner Theil. B. Wesen und Wandel der Säugetiere.;
Zweites Buch: Wesen und Wandel der Vögel.;
Kassel, 1897., Theodor Fischer, 8+291 p.+20 (színes képtáblák) t. +2 (az egyik fekete-fehér képtábla) t.; 8+365 p.+25 (színes képtáblák) t. Német nyelven. Dritte Auflage. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítókkal, a gerinceken kis sérülésekkel, az I. kötet eleje és első néhány lapja foltos.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Csath András: Békés vármegye madárvilága hajdan és ma. Gyula, 1938, Dobay János. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
23848.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Dávid Lajos: Gyógyszerészet I. kötet.: Gyógyszervizsgálat. 1. rész: Minőleges vizsgálatok. Szeged, 1927, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt., 512 p. 'Nagyvárad, "Irgalmasrend" Gyógyszertár' bélyegzéssel. Átkötött egészvászon-kötés, a gerincen apró sérüléssel, jó állapotban.
23849.

Available for bidding
22 000 HUF
59,62
68,75
Minimum bid:
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000
Hayne, Anton: Die Seuchen der nutzbaren Haussäugethiere, [A házi haszonállat emlősök járványai], in Bezug ihrer Erkenntniss, Ursachen, Behandlung, Vorbauung durch therapeutische und veterinär-polizeyliche Mittel und Vergleichung mit den Krankheiten der Menschen. Wien, 1836, Lepold Grund, VI+2+504 p.+ 2 (kihajtható táblák) t. 1. kiadás. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a borítón címkével, a címlapon bélyegzéssel, az első 3 lap szélén kis sérüléssel, foltos lapokkal.
23850.

Available for bidding
50 000 HUF
135,50
156,25
Minimum bid:
50 000 HUF
50 000 60 000 70 000
Feleky Hugó:  A húgycső betegségeinek urethoskopiai kórjelzése és orvoslása. (Dedikált.) Budapest, 1916. Universitas Könyvkiadó Társaság (Nyugat-nyomda). VIII + 230 p. + 5 t. (színes). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mélyen tisztelt barátjának, prof. dr. Borszéky Károly egyetemi tanár úrnak szeretettel: Feleky Húgó". Feleky Hugó (1861-1932) orvos, egyetemi tanár, a budapesti poliklinika urológusa, a nemi betegségek elleni küzdelem jegyében megalapította a Teleia Egyesületet, amelynek rendelőjében ő látta el a főorvosi teendőket. Oldalszámozáson belül orvosi műszereket és eljárásokat bemutató illusztrációkkal gazdagon illusztrált szakmunka. Prov.: Dr. Borszéky Károly (1875-1933) a budapesti poliklinika sebész főorvosa, a sebészeti műtéttan egyetemi tanára. Illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel.
23851.

Feleky Hugó: A húgycső betegségeinek urethoskopiai kórjelzése és orvoslása. (Dedikált.)
Budapest, 1916. Universitas Könyvkiadó Társaság (Nyugat-nyomda). VIII + 230 p. + 5 t. (színes). Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Mélyen tisztelt barátjának, prof. dr. Borszéky Károly egyetemi tanár úrnak szeretettel: Feleky Húgó".
Feleky Hugó (1861-1932) orvos, egyetemi tanár, a budapesti poliklinika urológusa, a nemi betegségek elleni küzdelem jegyében megalapította a Teleia Egyesületet, amelynek rendelőjében ő látta el a főorvosi teendőket. Oldalszámozáson belül orvosi műszereket és eljárásokat bemutató illusztrációkkal gazdagon illusztrált szakmunka.
Prov.: Dr. Borszéky Károly (1875-1933) a budapesti poliklinika sebész főorvosa, a sebészeti műtéttan egyetemi tanára.
Illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Zipperlen, Wilhelm: Der illustrierte Hausthierarzt für Landwirthe und Haustierbesitzer. Eine Darstellung der Gesundheitspflege der Hausthiere [...] zugleich ein Handbuch für Thierärzte und Hufschmiede. Ulm, é.n. (cca 1900), J. Ebner'schen Buchhandlung, 1 t.+ XIV+752+16+[22] p.+ 5 (színes) t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval, belül a lapok jó állapotban.
23852.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Dr. Borbás Vince: Békésvármegye flórája. Bp., 1881, MTA. Egészvászon kötés, kopottas állapotban.
23853.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Makay István:  Fizikai laboratorium. Útmutatás fizikai kísérletekhez és előadási demonstratiókhoz. A szöveg közé nyomott számos ábrával. I-IV. kötet. [Teljes munka, egybekötve.] Budapest, 1903-1904. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Korvin Testvérek ny.) 94 + [2] p.; 55 + [1] p.; 55 + [1] p.; 66 + [6] p. Egyetlen kiadás. Makay István (1870-1919) pápai főgimnáziumi tanár szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált kötete az előszó szerint hiánypótló mű: fizikai tankísérletekhez magyar nyelven korábban nem létezett korszerű tanári kézikönyv. A mű ábráit a szerző pápai kollégája, Losonczy Jenő rajzolta. Az első előzéken kézírásos jegyzetek, a címlapokon régi gyűjteményi bélyegzés. Poss: Szigetvári M. Kir. Állami Polgáriskola könyvtára. Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen katalóguscímkével, a kötéstáblák felső sarkán apró hiánnyal. Jó példány.
23854.

Makay István: Fizikai laboratorium. Útmutatás fizikai kísérletekhez és előadási demonstratiókhoz. A szöveg közé nyomott számos ábrával. I-IV. kötet. [Teljes munka, egybekötve.]
Budapest, 1903-1904. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Korvin Testvérek ny.) 94 + [2] p.; 55 + [1] p.; 55 + [1] p.; 66 + [6] p. Egyetlen kiadás.
Makay István (1870-1919) pápai főgimnáziumi tanár szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált kötete az előszó szerint hiánypótló mű: fizikai tankísérletekhez magyar nyelven korábban nem létezett korszerű tanári kézikönyv. A mű ábráit a szerző pápai kollégája, Losonczy Jenő rajzolta. Az első előzéken kézírásos jegyzetek, a címlapokon régi gyűjteményi bélyegzés.
Poss: Szigetvári M. Kir. Állami Polgáriskola könyvtára.
Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen katalóguscímkével, a kötéstáblák felső sarkán apró hiánnyal. Jó példány.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Buzády Tibor: Magyar kutyafajták. DEDIKÁLT! München, 1975, Vagyunk Kiadó. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23855.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Markovics Károly: Légtüneti tabellák Baranyamegyéről, a szükséges magyarázatokkal és egy értekezéssel az időjárás, éghajlat és dunai vízállásokról. Bécs, 1879, Cs. k. udvari államnyomda. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
23856.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Arthur Hill Hassall's Mikroskopische Anatomie des menschlichen Körpers im gesunden und kanken Zustande. 1-2. Teil. Leipzig, 1852, Verlag von Ernst Schäfer. Kiadói egészvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
23857.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF