Available for bidding
23851.
Books: Natural sciences, Medicine
8 000 HUF
21,68 EUR, 25,00 USD
8 000 HUF
Feleky Hugó:
A húgycső betegségeinek urethoskopiai kórjelzése és orvoslása. (Dedikált.)
Budapest, 1916. Universitas Könyvkiadó Társaság (Nyugat-nyomda). VIII + 230 p. + 5 t. (színes). Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Mélyen tisztelt barátjának, prof. dr. Borszéky Károly egyetemi tanár úrnak szeretettel: Feleky Húgó".
Feleky Hugó (1861-1932) orvos, egyetemi tanár, a budapesti poliklinika urológusa, a nemi betegségek elleni küzdelem jegyében megalapította a Teleia Egyesületet, amelynek rendelőjében ő látta el a főorvosi teendőket. Oldalszámozáson belül orvosi műszereket és eljárásokat bemutató illusztrációkkal gazdagon illusztrált szakmunka.
Prov.: Dr. Borszéky Károly (1875-1933) a budapesti poliklinika sebész főorvosa, a sebészeti műtéttan egyetemi tanára.
Illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |