Available for bidding
23854.
Books: Natural sciences, Medicine
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
Makay István:
Fizikai laboratorium. Útmutatás fizikai kísérletekhez és előadási demonstratiókhoz. A szöveg közé nyomott számos ábrával. I-IV. kötet. [Teljes munka, egybekötve.]
Budapest, 1903-1904. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Korvin Testvérek ny.) 94 + [2] p.; 55 + [1] p.; 55 + [1] p.; 66 + [6] p. Egyetlen kiadás.
Makay István (1870-1919) pápai főgimnáziumi tanár szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált kötete az előszó szerint hiánypótló mű: fizikai tankísérletekhez magyar nyelven korábban nem létezett korszerű tanári kézikönyv. A mű ábráit a szerző pápai kollégája, Losonczy Jenő rajzolta.
Az első előzéken kézírásos jegyzetek, a címlapokon régi gyűjteményi bélyegzés.
Poss: Szigetvári M. Kir. Állami Polgáriskola könyvtára.
Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen katalóguscímkével, a kötéstáblák felső sarkán apró hiánnyal. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |