Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 143

Réthly Antal: Időjárás és éghajlat. Bp., 1921, Pátria. Kiadói foltos egészvászon kötés, kopottas állapotban.
23894.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Csermely Péter: A rejtett hálózatok ereje. Mi segíti a világ stabilitását? Bp., 2005, Vince Kiadó. Kiadói kartonált kötés, kötéstáblán sérülés.
23895.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Bogsch László: A Kárpátmedence fejlődéstörténete és földtani felépítésének vázlata. (Dedikált.) Budapest, 1948. Egyetemi Nyomda. 24 p. + 6 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás.: (Az Országos Földrengésvizsgáló Intézet kiadványai. C. sorozat, 6. szám.) Prov.: Mendöl Tibor. Fűzve, kiadói borítóban.
23896.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Francé, Raoul: A növények élete. Ford.: Lambrecht Kálmán. A fordítás átdolgozta: Feliczián Vilmos. Bp., 1942, Dante, 332+[4] p.+ 16 (kétoldalas) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, sérült kiadói papír védőborítóban.
23897.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Dr. Mann Jakab: Szülészeti műtéttan orvosok és orvostanhallgatók számára. Bp., 1884, Franklin. Ez az első kiadás, a második, javított kiadás 1895-ben jelent meg. "Mann Jakab dr., született Csonoplyán, 1848-ban. Egyetemi tanulmányait Budapesten végezte, ahol orvos-sebészdoktori és szülészmesteri oklevelet nyert. 1880-ban állami ösztöndíjjal tanulmányutat tett Ausztria és Németország egyetemein. 1881-1883-ban tanársegédként működött a budapesti egyetem szülészeti és nőgyógyászati klinikáján. 1883-ban a szülészeti műtéttanból magántanári képesítést nyert a budapesti egyetemen és mint ilyen a közoktatásügyi kormánytól megbízatást kapott a szegedi bábaképző szervezésére, melynek igazgató-tanára lett. 1898-ban a királyi tanácsosi czímet nyerte, ugyancsak 1898-ban a bolgár polgári érdemrend tiszti keresztjével tüntették ki, 1906-ban pedig a magyar nemességet kapta, csonoplyai előnévvel." Félvászon kötés, kopottas állapotban.
23898.

Dr. Mann Jakab: Szülészeti műtéttan orvosok és orvostanhallgatók számára. Bp., 1884, Franklin.
Ez az első kiadás, a második, javított kiadás 1895-ben jelent meg.
"Mann Jakab dr., született Csonoplyán, 1848-ban. Egyetemi tanulmányait Budapesten végezte, ahol orvos-sebészdoktori és szülészmesteri oklevelet nyert. 1880-ban állami ösztöndíjjal tanulmányutat tett Ausztria és Németország egyetemein. 1881-1883-ban tanársegédként működött a budapesti egyetem szülészeti és nőgyógyászati klinikáján. 1883-ban a szülészeti műtéttanból magántanári képesítést nyert a budapesti egyetemen és mint ilyen a közoktatásügyi kormánytól megbízatást kapott a szegedi bábaképző szervezésére, melynek igazgató-tanára lett. 1898-ban a királyi tanácsosi czímet nyerte, ugyancsak 1898-ban a bolgár polgári érdemrend tiszti keresztjével tüntették ki, 1906-ban pedig a magyar nemességet kapta, csonoplyai előnévvel."
Félvászon kötés, kopottas állapotban.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
L. Fuchs - E. T. Schmidt (szerk.): Proceedings of the Colloquium on Abelian Groups. Tihany (Hungary), September 1963. Bp., 1964, Akadémiai Kiadó. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
23899.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
3 db matematikai kiadvány: A Magyar Tudományos Akadémia Matematikai Kutató Intézetének közleményei. II. évf. 1-2. füzet. + VI. évf. A. sorozat, 3. füzet. Bp., 1958-1961, Akadémiai Kiadó. Magyar, angol, francia, német és orosz nyelven. Kiadói papírkötés. + Periodica Mathematica Hungarica. Journal of the János Bolyai Mathematical Society. Volume 15. Number 3. 1984. Főszerk.: Erdős P. Szerk.: Fried E. Bp., 1984, Akadémiai Kiadó. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
23900.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Heitzmann, Carl: Atlas der deskriptiven Anatomie des Menschen. II. köt. Eingeweide, Gefäsz- und Nervensystem, Sinnesorgane und Haut. H.n., é.n., k.n., 287-516 p. Számos szövegközti illusztrációval. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, címlap nélkül, régi intézményi bélyegzővel.
23901.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Fröhner, Eugen: Allgemeine Chirurgie. Handbuch der tierärztlichen Chirurgie und Geburtshilfe II. Band. Wien-Lepzig, 1905, Wilhelm Braumüller, XII+346 p. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, jó állapotban.
23902.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Schlampp, Wilhelm: Therapeutische Technik. Mit besonderer Berücksichtigung der speziellen Therapie. I. Band. Hauttherapie. Stuttgart, 1906, Ferdinand Enke, VII+[1]+419+[5] p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.
23903.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
23904.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Tudományos Gyűjtemény 2 száma (22., 29.): Dudich Endre: Rendszeres állattan. III. Ízeltlábú állatok. (Arthropoda.) Felvágatlan példány.;  Hankó Béla: Rendszeres állattan. IV. A gerincesek általános jellemzése és a halak.;  [Pécs], 1927-1928, Danubia, [4]+188 p.; VIII+107+1 p. Kiadói papírkötések, a második kötet borítója és gerince sérült, a hátsó borító leszakadt, az első kötet jó állapotban.
23905.

Tudományos Gyűjtemény 2 száma (22., 29.):
Dudich Endre: Rendszeres állattan. III. Ízeltlábú állatok. (Arthropoda.) Felvágatlan példány.;
Hankó Béla: Rendszeres állattan. IV. A gerincesek általános jellemzése és a halak.;
[Pécs], 1927-1928, Danubia, [4]+188 p.; VIII+107+1 p. Kiadói papírkötések, a második kötet borítója és gerince sérült, a hátsó borító leszakadt, az első kötet jó állapotban.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF