Printed Materials

Number of items: 333

1918 Baden bei Wien, gróf Szapáry Frigyesné, szül. Windisch-Graetz Mária Hedvig (1878-1918) cs. és kir. palotahölgy, csillagkeresztes hölgy halotti értesítője, kisebb lapszéli sérülésekkel, 24x30 cm
20535.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1918 Pannonhalma, Hajdu Tibor Vendel (1858-1918) pannonhalmi főapát halotti értesítője, lapszéli szakadással, 23x29 cm
20536.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1918 Körösbánya, csiktaploczai Lázár Farkas (1830-1918) halotti értesítője, lapszéli hiánnyal, 24x30 cm
20537.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1919 Hölgyek naptára, szerk.: S. Bokor Malvin, kiadja: Légrády Testvérek, sérült egészvászon kötésben, 333p
20538.

Available for bidding
1 200 HUF
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
1920 Dőrypatlan, dezséri báró Rudnyánszky Dezső (1882-1920) földbirtokos, gyáros, ügyvéd, Dőrypatlan község bírája halotti értesítője, 23x29,5 cm
20539.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
cca 1920 Angyalföldi Keresztényszocialista Párt meghívója, táncvizsgára hajtásnyommal
20540.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
cca 1920 Litografált magyar címer 1956-os és 1989-es dátumokkal, amikor a címert a történelem újra Magyarország címerévé tette.
20541.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
cca 1920 4 db dísztávirat, klf grafikákkal
20542.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1921 Vicinális Dugóhúzó. A Királyi József-Műegyetem mérnök és gépészmérnök hallgatóinak kiadványa. Szerk.: Soulavy Antal, Deák Ferenc, Nemes Tihamér, ifj. Söpkéz Sándor. Bp., "Élet"-ny., 76 p. Kiadói zsinórfűzéses papírkötés, sérült borítóval. Számozott (86./500) példány.
20543.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
20544.

[Alkalmi nyomtatvány] Jubileumi emlék. Emlékfüzet Grossmann V. Lipót, Koszmovszky Adolf és Török Márk ötvenéves nyomdász-jubileumára.
Budapest, 1921. Pesti Lloyd-Társulat ny. 1 t. (címkép) + [8] p. Egyetlen kiadás.
Alkalmi kiadványunk az 1921. június 29-én tartott nyomdász ünnepség alkalmából készült. A címlap és az ünnepeltek portréját közlő címkép után az ünnepi beszéd rövid szövege, majd a Pesti Lloyd-Társulat munkaközösségének teljes névsora.
Fűzve, illusztrált, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány, ritka.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
1921 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. I. évf. Teljes évfolyam 1-9. szám. Bp., 1921. (Európa ny.) Ritka! A Magyar Írás ? Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására. A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt. Az első szám címlapja ragasztott
20545.

1921 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. I. évf. Teljes évfolyam 1-9. szám. Bp., 1921. (Európa ny.) Ritka!
A Magyar Írás ? Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására.
A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt. Az első szám címlapja ragasztott

Available for bidding
80 000 HUF
216,80
250,00
Minimum bid:
80 000 HUF
80 000 95 000 110 000
1922 Magyar Nyomdászat XXXIV-ik évfolyam 12. füzet könyvbe kötve
20546.

Available for bidding
26 000 HUF
70,46
81,25
Minimum bid:
26 000 HUF
26 000 30 000 36 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF