Printed Materials Number of items: 333
3514107
20535
524
Printed Materials
1918 Baden bei Wien, gróf Szapáry Frigyesné, szül. Windisch-Graetz Mária Hedvig (1878-1918) cs. és kir. palotahölgy, csillagkeresztes hölgy halotti értesítője, kisebb lapszéli sérülésekkel, 24x30 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
3513565
20536
524
Printed Materials
1918 Pannonhalma, Hajdu Tibor Vendel (1858-1918) pannonhalmi főapát halotti értesítője, lapszéli szakadással, 23x29 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
3513577
20537
524
Printed Materials
1918 Körösbánya, csiktaploczai Lázár Farkas (1830-1918) halotti értesítője, lapszéli hiánnyal, 24x30 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
3422104
20538
524
Printed Materials
1919 Hölgyek naptára, szerk.: S. Bokor Malvin, kiadja: Légrády Testvérek, sérült egészvászon kötésben, 333p {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
3513616
20539
524
Printed Materials
1920 Dőrypatlan, dezséri báró Rudnyánszky Dezső (1882-1920) földbirtokos, gyáros, ügyvéd, Dőrypatlan község bírája halotti értesítője, 23x29,5 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
3321911
20540
524
Printed Materials
cca 1920 Angyalföldi Keresztényszocialista Párt meghívója, táncvizsgára hajtásnyommal {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
3438053
20541
524
Printed Materials
cca 1920 Litografált magyar címer 1956-os és 1989-es dátumokkal, amikor a címert a történelem újra Magyarország címerévé tette. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
3327849
20542
524
Printed Materials
cca 1920 4 db dísztávirat, klf grafikákkal {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
3517481
20543
524
Printed Materials
1921 Vicinális Dugóhúzó. A Királyi József-Műegyetem mérnök és gépészmérnök hallgatóinak kiadványa. Szerk.: Soulavy Antal, Deák Ferenc, Nemes Tihamér, ifj. Söpkéz Sándor. Bp., "Élet"-ny., 76 p. Kiadói zsinórfűzéses papírkötés, sérült borítóval. Számozott (86./500) példány. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
3 200 3 800 4 400
3406296
20544
524
Printed Materials
[Alkalmi nyomtatvány] Jubileumi emlék. Emlékfüzet Grossmann V. Lipót, Koszmovszky Adolf és Török Márk ötvenéves nyomdász-jubileumára. Budapest, 1921. Pesti Lloyd-Társulat ny. 1 t. (címkép) + [8] p. Egyetlen kiadás. Alkalmi kiadványunk az 1921. június 29-én tartott nyomdász ünnepség alkalmából készült. A címlap és az ünnepeltek portréját közlő címkép után az ünnepi beszéd rövid szövege, majd a Pesti Lloyd-Társulat munkaközösségének teljes névsora. Fűzve, illusztrált, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány, ritka. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
3478293
20545
524
80000
Printed Materials
1921 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. I. évf. Teljes évfolyam 1-9. szám. Bp., 1921. (Európa ny.) Ritka! A Magyar Írás ? Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására. A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt. Az első szám címlapja ragasztott {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
80 000 HUF
80 000 95 000 110 000
3514126
20546
524
26000
Printed Materials
1922 Magyar Nyomdászat XXXIV-ik évfolyam 12. füzet könyvbe kötve {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
26 000 HUF
26 000 30 000 36 000
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house