https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Printed Materials

Number of items: 333

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
1922 Bp., muzslai és mocsoládi Kampis János (1861-1922) politikus, helyettes államtitkár, a Szent István Film Rt. ügyvezető alelnöke, a Ferenc József-rend lovagja halotti értesítője, apró lapszéli sérülésekkel, 23x30 cm
1
20547.

1922 Bp., muzslai és mocsoládi Kampis János (1861-1922) politikus, helyettes államtitkár, a Szent István Film Rt. ügyvezető alelnöke, a Ferenc József-rend lovagja halotti értesítője, apró lapszéli sérülésekkel, 23x30 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1922 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. II. évf. Teljes évfolyam 1-12. szám. Bp., 1922. (Európa ny.) Ritka! A Magyar Írás - Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására. A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt.
1
20548.

1922 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. II. évf. Teljes évfolyam 1-12. szám. Bp., 1922. (Európa ny.) Ritka!
A Magyar Írás - Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására.
A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
60 000 HUF
162,60
EUR
,
187,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
60 000 HUF
60 000 70 000 80 000
1922 Ipari és kereskedelmi beszerzési források. Handels-Handbuch für den Orient. Alamanach Commercial Pour L'Orient. Szerk. a m. kir. Kereskedelmi Muzeum aligazgatója A[rmin] Sasvári. Bp., 1922, Pallas, 1 (térkép) t.+XXVIII.+784 p. Francia és német nyelven. Korabeli reklámokkal. Fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, volt könyvtári példány, a térképen szakadással, a lapok alsó szélein szakadásokkal (703-770.), aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.
1
20549.

1922 Ipari és kereskedelmi beszerzési források. Handels-Handbuch für den Orient. Alamanach Commercial Pour L'Orient. Szerk. a m. kir. Kereskedelmi Muzeum aligazgatója A[rmin] Sasvári. Bp., 1922, Pallas, 1 (térkép) t.+XXVIII.+784 p. Francia és német nyelven. Korabeli reklámokkal. Fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, volt könyvtári példány, a térképen szakadással, a lapok alsó szélein szakadásokkal (703-770.), aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 200 HUF
11,38
EUR
,
13,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
1923 Bp., nagyunyomi Sényi Péter (1871-1923) m. kir. kormányfőtanácsos, cs. és kir. korvettkapitány, a Magyar Királyi Folyam- és Tengerhajózási Rt. üzletvezető igazgatója, a III. oszt. Vaskorona-rend, a III. oszt. Katonai Érdemkereszt és további kitüntetések tulajdonosa halotti értesítője, apró lapszéli sérüléssel, 23x30 cm
1
20550.

1923 Bp., nagyunyomi Sényi Péter (1871-1923) m. kir. kormányfőtanácsos, cs. és kir. korvettkapitány, a Magyar Királyi Folyam- és Tengerhajózási Rt. üzletvezető igazgatója, a III. oszt. Vaskorona-rend, a III. oszt. Katonai Érdemkereszt és további kitüntetések tulajdonosa halotti értesítője, apró lapszéli sérüléssel, 23x30 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1923 Bp., kelecsényi Fejérpataky László (1857-1923) m. kir. udvari tanácsos, helyettes államtitkár, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, az Országos Széchényi Könyvtár igazgatója halotti értesítője, kis lapszéli sérülésekkel, 23x30 cm
1
20551.

1923 Bp., kelecsényi Fejérpataky László (1857-1923) m. kir. udvari tanácsos, helyettes államtitkár, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, az Országos Széchényi Könyvtár igazgatója halotti értesítője, kis lapszéli sérülésekkel, 23x30 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1923 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. III. évf. Egy szám híján (10.) Teljes évfolyam 1-12. szám. Bp., 1923. (Európa ny.) Ritka! A Magyar Írás - Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására. A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt.
1
20552.

1923 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. III. évf. Egy szám híján (10.) Teljes évfolyam 1-12. szám. Bp., 1923. (Európa ny.) Ritka!
A Magyar Írás - Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására.
A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
24 000 HUF
65,04
EUR
,
75,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
1923 Bp., Magyar Királyi Államvasutak szabályzata a poggyászhordárok alkalmazása és azok szolgálata tárgyában, foltos
1
20553.

1923 Bp., Magyar Királyi Államvasutak szabályzata a poggyászhordárok alkalmazása és azok szolgálata tárgyában, foltos

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1923 Báli utravaló humoros újság az Angol-Magyar Bank báljáról 20p. szakadással + újságcikk
1
20554.

1923 Báli utravaló humoros újság az Angol-Magyar Bank báljáról 20p. szakadással + újságcikk

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
16 000 HUF
43,36
EUR
,
50,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
16 000 HUF
16 000 19 000 22 000
1924 Bp., csákányi Marx János (1850-1924) valóságos belső titkos tanácsos, vasúti mérnök, szakíró, MÁV elnök-igazgató halotti értesítője, apró lapszéli sérülésekkel, 22x29 cm
1
20555.

1924 Bp., csákányi Marx János (1850-1924) valóságos belső titkos tanácsos, vasúti mérnök, szakíró, MÁV elnök-igazgató halotti értesítője, apró lapszéli sérülésekkel, 22x29 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1924 A bortörvény fontosabb rendelkezéseinek kivonata nagy méretű plakát. Hajtva, jó állapotban 35x55 cm
1
20556.

1924 A bortörvény fontosabb rendelkezéseinek kivonata nagy méretű plakát. Hajtva, jó állapotban 35x55 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1924 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. IV. évf. Teljes évfolyam 1-4. szám. Bp., 1924. (Európa ny.) Ritka! A Magyar Írás - Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására. A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt.
1
20557.

1924 Magyar Írás. Az új művészet folyóirata. Szerkeszti és kiadja: Raith Tivadar. IV. évf. Teljes évfolyam 1-4. szám. Bp., 1924. (Európa ny.) Ritka!
A Magyar Írás - Az új művészet folyóirata a 20. század eleji magyar művészeti és irodalmi modernizmus egyik kevésbé ismert, de jelentős orgánuma volt. Raith Tivadar szerkesztésében és kiadásában jelent meg, célja pedig az volt, hogy fórumot teremtsen az új, progresszív irányzatok avantgárd, modern líra, új képzőművészeti törekvések bemutatására.
A lap igyekezett kapcsolatot teremteni a magyar művészet és az európai modernizmus között, és olyan alkotóknak adott teret, akik a hagyományos formák meghaladására törekedtek. Bár nem tartozott a nagy példányszámú folyóiratok közé, szellemi hatása a korszak művészeti életében jelentős volt.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
15 000 HUF
40,65
EUR
,
46,88
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
1924 Gyermeknaptár az 1924. évre. XXVI. évfolyam. Szerk.: Fodor Árpád. Vezényi Elemér rajzaival. Bp., Országos Állatvédő Egyesület, 64 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval.
1
20558.

1924 Gyermeknaptár az 1924. évre. XXVI. évfolyam. Szerk.: Fodor Árpád. Vezényi Elemér rajzaival. Bp., Országos Állatvédő Egyesület, 64 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment