Hesse-Wartegg, Ernst von: Die Wunder der Welt. Band II. Amerika und Europa. Stuttgart, 1920, Union Dt. Verlagsgesellschaft. Kiadói egészvászon kötés, címlap hiányzik, sérült, javított lapok és kötés, kopottas állapotban.
cca 1933-1934 Vegyes háború előtti olasz turisztikai prospektus, 5 db: Die Italienische Riviera, Parma, Mailand, Roma, Italienische Weine (kihajtható, benne Olaszország bor térképe, 64x47 cm.)
Taar Ferenc: A másik Hortobágy. A szerző, Taar Ferenc (1924-2014) drámaíró, dramaturg, színházigazgató által DEDIKÁLT példány. Bp., 1984, Kossuth, 213+2 p.+16 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kartonált papírkötés.
Csekme István: A marosvásárhelyi református temető 1988-ban. I. kötet. Szerk.: - -. Marosvásárhely, 1994., (Infopress-ny.), 181 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Losonci Miklós: A Ráckevei Duna-ág festői. A szerző, Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Ráckevei Járási Füzetek 6. Ráckeve, 1975., Pest m. Tanács V. B. RÁckevei Járási Hivatal Művelődési Osztálya, 79 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Megjelent 3000 példányban. Kiadói papírkötés, a hátsó borító foltos.
Homolya Orsolya - Rákócza Richárd: Szökőár testközelből. Magyarok Phuketen a cúnami idején. Az egyik szerző, Homolya Orsolya által DEDIKÁLT példány. hn., 2005, Bolt Kft. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.