https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 346

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Bőle Kornél: Spanyol földön. Útirajz. Bp., [1927], Stephaneum, 472 p.+ 1 (kihajtható térkép) t.+ 27 t. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, a fűzéstől részben elváló elülső szennylappal és címlappal, ajándékozási bejegyzéssel.
1
22312.

Bőle Kornél: Spanyol földön. Útirajz. Bp., [1927], Stephaneum, 472 p.+ 1 (kihajtható térkép) t.+ 27 t. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, a fűzéstől részben elváló elülső szennylappal és címlappal, ajándékozási bejegyzéssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Gaál Endre: A szegedi munkásság forradalmi harcai 1918-1919-ben. Szeged, 1959, Hazafias Népfront Szeged Városi Bizottsága, 55+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, viseltes borítóval, a Szegedi Kenderfonógyár intézményi bélyegzőjével.
1
22313.

Gaál Endre: A szegedi munkásság forradalmi harcai 1918-1919-ben. Szeged, 1959, Hazafias Népfront Szeged Városi Bizottsága, 55+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, viseltes borítóval, a Szegedi Kenderfonógyár intézményi bélyegzőjével.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
A nyírbátori minorita-templom. (Budapest, 1925). (Nyírbátori római katholikus egyházközség - Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt.) [2] p. + 7 t. Egyetlen kiadás. Képes albumunk az 1332-ben alapított, 1480 körül Báthori István erdélyi vajda segítségével újraépített minorita templom történetét foglalja össze, illetve képanyagából válogat. Fűzve, sérült kiadói borítóban.
1
22314.

A nyírbátori minorita-templom.
(Budapest, 1925). (Nyírbátori római katholikus egyházközség - Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt.) [2] p. + 7 t. Egyetlen kiadás.
Képes albumunk az 1332-ben alapított, 1480 körül Báthori István erdélyi vajda segítségével újraépített minorita templom történetét foglalja össze, illetve képanyagából válogat.
Fűzve, sérült kiadói borítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Balogh György:  Eger története. Képekkel illusztrálva. Eger, 1954. Eger Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága (Hevesmegyei Nyomda Vállalat). 64 p. Egyetlen kiadás. A pedagógusok, népművelők figyelmébe ajánlott, szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált helytörténeti kötet a város középkori és újkori történetére koncentrál, kitekintéssel az 1945 utáni időkre. Két levélen apró sérülés, egy levélen kisebb hiány. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
1
22315.

Balogh György: Eger története. Képekkel illusztrálva.
Eger, 1954. Eger Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága (Hevesmegyei Nyomda Vállalat). 64 p. Egyetlen kiadás.
A pedagógusok, népművelők figyelmébe ajánlott, szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált helytörténeti kötet a város középkori és újkori történetére koncentrál, kitekintéssel az 1945 utáni időkre.
Két levélen apró sérülés, egy levélen kisebb hiány.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Barbarits Lajos et al.: Nagykanizsa. Magyar Városok Monográfiája IV. (Bp., 1989, Franklin-ny.), 4 sztl. lev.+ 394+(2) p. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
1
22316.

Barbarits Lajos et al.: Nagykanizsa. Magyar Városok Monográfiája IV. (Bp., 1989, Franklin-ny.), 4 sztl. lev.+ 394+(2) p. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
Berecz Árpád: Csongrád megye felszabadítása. Csongrádmegyei füzetek 9. sz. Szeged, 1955, Csongrád Megye Tanácsa V.B. Népművelési Osztálya, 28 p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
1
22317.

Berecz Árpád: Csongrád megye felszabadítása. Csongrádmegyei füzetek 9. sz. Szeged, 1955, Csongrád Megye Tanácsa V.B. Népművelési Osztálya, 28 p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 1000 példányban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
Gárdonyi Albert: A hétszázéves Budapest. Bp., [1944], Palladis, 132 p.+ 7 (fekete-fehér képek) t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, a gerincnél ragasztott borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
1
22318.

Gárdonyi Albert: A hétszázéves Budapest. Bp., [1944], Palladis, 132 p.+ 7 (fekete-fehér képek) t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, a gerincnél ragasztott borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
Szügyi Elemér: Emlék Budavárából. Gyűjtötte: - - . Bp., [1930], Pfeifer Ferdinánd, 130 p. (eredetileg 144 p.) Egyetlen kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötésben, egy-két lap kissé sérült, az utolsó 7 lap hiányzik.
1
22319.

Szügyi Elemér: Emlék Budavárából. Gyűjtötte: - - . Bp., [1930], Pfeifer Ferdinánd, 130 p. (eredetileg 144 p.) Egyetlen kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötésben, egy-két lap kissé sérült, az utolsó 7 lap hiányzik.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
Schoen Arnold: Óbuda múltjából. Bp.,1935.,(Held János-ny.), 64 p. Átkötött papír-kötés,
1
22320.

Schoen Arnold: Óbuda múltjából. Bp.,1935.,(Held János-ny.), 64 p. Átkötött papír-kötés,

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
700 HUF
1,90
EUR
,
2,19
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
700 HUF
700 800 900
Ursula Czeczot: Die Albrechtsburg Meissen. Meissen, 1964, Rat der Stadt Meissen. Egészoldalas fekete-fehér képekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
1
22321.

Ursula Czeczot: Die Albrechtsburg Meissen. Meissen, 1964, Rat der Stadt Meissen. Egészoldalas fekete-fehér képekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
A falak üzenete. Emlékkönyv a Miskolci Lévay József Reformtáus Gimnázium épületének 100 éves évfordulójára. Szerk.: Pápay Sándor. Miskolc, 1999., Lévay József Református Gimnázium. Kiadói papírkötés.
1
22322.

A falak üzenete. Emlékkönyv a Miskolci Lévay József Reformtáus Gimnázium épületének 100 éves évfordulójára. Szerk.: Pápay Sándor. Miskolc, 1999., Lévay József Református Gimnázium. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
A Miskolci Református Leánygimnázium értesítője az 1937-1938. iskolai évről. Szerk. Péter Pál. Miskolc, 1938, Ludvig István. Benne képeslappal. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé foltos borítóval.
1
22323.

A Miskolci Református Leánygimnázium értesítője az 1937-1938. iskolai évről. Szerk. Péter Pál. Miskolc, 1938, Ludvig István. Benne képeslappal. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé foltos borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 517:
From 13 to 22 January


End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February


 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment