Books: Travelling, Local History

Number of items: 346

Emile Poumon - Marcel Depelsenaire: Bruxelles témoignages du passé. Bruxelles, 1977., Office International de Libraire. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, az elülső borító és az első 4 lap alján szöveget nem érintő hiánnyal, foltos borítóval.
22216.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Frantisek Fiala:Státne banské múzeum Dionyza Stúra, v Banskej Stiavnici. Le musée minier d'État Dionyz Stúr a Banská Stiavnica. Banská Stiavnica (Selmecbánya), 1937., 31 p. Szlovák nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt.
22217.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
M. Kir. József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tájékoztatója az 1944/45. tanévre. Bp., (1944.), "Pátria", 166+1 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. + 1939 A Budapesti M. Kir. Középiskolai Tanárképzőintézet évkönyve az 1938-39. tanévre. Bp., 1939., M. Kir. Egyetemi-ny. Kiadói papírkötés.
22218.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Évkönyve a Pannonhalmi Szent Benedek-Rend Soproni Szent Asztrik Kat. Gimnáziumának 1942/43. iskolai évéről. Sopron, 1943, Királyi Nyomda, 1 t.+80+1 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel.
22219.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Megyer József: Piarista földrajz. Vademecum-füzetek 11. Szeged, 1943, Szegedi Piarista Diákszövetség, 30+1 p. Kiadói papírkötés, hajtásnyommal, hiányos, sérült címlappal.
22220.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Palotás Rezső: Párizs: A város tükrei. DEDIKÁLT! Bp. - Neuilly sur Seine, 1987., Artunion - Széchenyi. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22221.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Juhász Vilmos: A régi és az új Európa atlasza. Szerk.: - -. Bp., é.n., Dante, 115+1 p.+9 (térképek, egy előtt hártyapapírral) t. +3 (táblázatok/ábrák,2 levélen) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a hártyapapír szélén kis sérüléssel.
22222.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Kókai Sándor: Bihar vármegye vonzásközpontjai a XIX. század közepén. Történeti Földrajzi Tanulmányok 4. Nyíregyháza, 1997., Bessenyei György Tanárképző Főiskola, 2+18+6 p. Kiadói papírkötés.
22223.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Erős Zoltán: Magyar irodalmi helynevek A-tól Z-ig. Bp., 1985, Móra. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. + Kelényi György: Kastélyok, kúriák, villák. Építészeti hagyományok. Bp., 1980, Corvina. 2., átdolgozott kiadás. D. Kerekes Emőke rajzaival és Dobos Lajos fotóival. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
22224.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Komarnicki Gyula: A Magas-Tátra hegyvilága. (Hegymászó- és turistakalauz.) 1-4., 6-7. kötetek. (Az 5. kötet hiányzik.) Bp., 1985, Sport. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, az 1. kötetben térkép-melléklettel.
22225.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Nemere István: Székely nép története. Anno Kiadó, MMVI. Illusztrált kiadói kemény kötésben +    Váradi Péter Pál, Gaál Anikó: Erdély - Székelyföld. Korond és vidéke. Bp., 1994, KÖZDOK. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
22226.

Nemere István: Székely nép története. Anno Kiadó, MMVI. Illusztrált kiadói kemény kötésben +
Váradi Péter Pál, Gaál Anikó: Erdély - Székelyföld. Korond és vidéke. Bp., 1994, KÖZDOK. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Banner János. A békési magyarság népi építkezése. Bp., 1910, Hornyánszky-ny., 23+[1] p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, foltos, sérült borítóval, a lapok sarkán ázásnyommal, tulajdonosi bejegyzéssel.
22227.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events