Books: Travelling, Local History

Number of items: 346

A Szent Benedek rendi esztergomi Nagy-gymnasiumi önképző-egylet évkönyve. I. évfolyam 1869.     Esztergom, 1869. Horák Egyed.4 sztl. lev. + 152 p. Korabeli préselt és aranyozott, egészvászon kötésben,
22120.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Utazgassunk hazánk földjén! Szerk.: Koller Ferenc, Vigyázó János. Bp., 1931, M. Kir. Államvasutak Igazgatósága, 64 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. A borító Gönczi-Gebhardt Tibor munkája. Kiadói tűzött papírkötés, a hátsó borítón ráragadt papírmaradvánnyal.
22121.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Papp Jenő Imre: Visszaemlékezések. (Szülőfalum - ahogy én olvastam, láttam, hallottam, megismertem és átéltem.) [Taksony, Taksonyfalva, Matúškovo.] A szerző által dedikált példány! H.n., 2008, magánkiadás, 148 p. Kiadói papírkötés.
22122.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Örsi Julianna (szerk.): Túrkeve földje és népe. II. köt. A szerkesztő, Örsi Julianna (1950- ) néprajzkutató, történész, múzeumigazgató által dedikált példány. Túrkeve, 1996, Túrkeve Város Képviselőtestülete, 60+[8] p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
22123.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Történeti összehasonlító helységnévtár 1773-1913. A történeti Magyarország északi és észak-keleti megyéi. I-II. köt. Szerk.: Jeney Andrásné. Bp., 1998, Központi Statisztikai Hivatal Levéltára. Kiadói papírkötés, kissé kopottas borítóval.
22124.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Ferenczi Sándor: Kolozsvári útmutató. Földtani, őslénytani, történelmi és természetrajzi vonatkozásokkal. Kolozsvár, 1941, "Erdély"-ny., 158+[2] p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos, térkép-melléklet nélkül.
22125.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Theodor Müller-Alfeld (szerk.): Italien von den Alpen bis Sizilien. Unvergängliche Schönheit in 255 Meisterphotos. Berlin-Darmstadt, 1958, Deutsche Buch-Gemeinschaft. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félbőr-kötés.
22126.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Harold Darling: Bon Voyage! Souvenirs from the Golden Age of Travel. New York,1990, Abbevill Press. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22127.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Kadic Ottokár - Kormos István: A hámori Puskaporos és faunája Borsod-megyében. Waclav Capek és Bolkay István dr. közreműködésével írták - - dr. és - - dr. Bp., 1911, Franklin, 2+109-149 p.+2 t. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, a gerincen kis sérüléssel.
22128.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
A tölgyerdőre épült város. Felföldi tájak, városok. Vál. és összeáll.: Filep Tamás Gusztáv, Szőke Edit. Filep Tamás Gusztáv utószavával. Dunaszerdahely, 1996., Lilium Aurum, 210+2 p. Kiadói papírkötés.
22129.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Tiziana és Gianni Baldizzone: Tibetben, az úri zsiványok földjén. Alexandra David-Néel nyomában. Ford.: Kajsza Krisztina. [Bp.], 2004, Geopen. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22130.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Dobrossy István: Miskolc írásban és képekben. [Miskolc], 1994, Belvárosi Kulturális Menedzser Iroda, 307+[1] p. Kiadói papírkötés, ajándékozási bejegyzéssel, névbélyegzéssel.
22131.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF